Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Jak licencovat produkty ESET ve virtuálním prostředí?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 31.08.2020 16:30:33

Pokud plánujete produkty ESET používat ve virtuálním prostředí, v tomto článku najdete odpověď, jak je správně licencovat. Licenční model se odvíjí od toho, zda jste domácí či firemní zákazník.

» Jsem domácí uživatel

» Jsem firemní zákazník

Jsem domácí uživatel (1-4 počítače)

V rámci ESET Unilicence může domácí uživatel použít licenci pro jeden počítač k ochraně až 3 operačních systémů. Licence pro jeden počítač tak pokrývá tyto případy:

  • Na 1 počítači máte nainstalován operační systém Windows a ve virtuálním prostředí (Virtual Box, Hyper-V, WMvare...) používáte dva stroje s dalšími operačními systémy.
  • Na 1 počítači máte nainstalován Windows a Linux v tzv. dualbootu (při spuštění počítače si můžete zvolit operační systém).
  • Na 1 počítači používáte macOS a Windows v systému Boot Camp.
     

Každý virtuální stroj tedy představuje vlastně jeden operační systém. Dle výše uvedeného, dovoluje jedna domácí licence chránit až 3 operační systémy na jednom počítači. K běžnému operačnímu systému, který je na počítači nainstalován, tak můžete produkt ESET dále nainstalovat a aktivovat pro 2 virtuální stroje, 2 další instalované systémy nebo 1 virtuální a jeden další instalovaný operační systém.


Jsem firemní zákazník (5 a více počítačů)

ESET Unilicence pro firemní produkty dovoluje použít v rámci jednoho počítače vždy jen jeden produkt, nerozlišuje se však použitý operační systém. Vždy použijete pro daný systém (Windows/Linux/macOS) odpovídající produkt. Provozované a chráněné virtuální stroje se jednoduše počítají jako další počítač.

Příklad:

Vlastníte 25 ESET licencí a provozujete 10 fyzických počítačů a 10 virtuálních a dále jeden fyzický a jeden virtuální server. Z licence tak použijete 20 licencí pro jednotlivé počítače a 2 licence pro servery. 3 licence zbývají pro další použití.
 

Upozornění

Poznámka:
Pro firemní licence ESET platí, že pro zabezpečení serverů můžete použít libovolné množství ze svých licencí. Pokud tedy máte zakoupen balíček ESET Secure Office pro 220 zařízení a máte 200 serverů a 20 stanic, můžete jím aktivovat 200x produkt ESET File Security a 20x produkt ESET Endpoint Antivirus.

Štítky: virtualizace, virtuální operační systém

Hodnocení článku (1 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc