Vložením e-mailové adresy se přihlásíte k odběru novinek.

 
 Aktuální verze

Detekční jádro: 18247 (20181020)

Produkty pro domácnosti: 11.2.63

Produkty pro firmy: 7.0.2073

 Kontrola počítače
ESET Online Scanner

ESET Online Scanner je rychlý nástroj pro kontrolu počítače a odstranění nalezených hrozeb.

 Záchranné médium
ESET SysRescue Live

ESET SysRescue Live je nástroj pro odstranění škodlivého kódu nezávisle na operačním systému.

Databáze znalostí

Jak licencovat produkty ESET ve virtuálním prostředí?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 02.05.2016 09:53:52

Pokud plánujete produkty ESET používat ve virtuálním prostředí, v tomto článku najdete odpověď, jak je správně licencovat. Licenční model se odvíjí od toho, zda jste domácí či firemní zákazník.

» Jsem domácí uživatel

» Jsem firemní zákazník

Jsem domácí uživatel (1-4 počítače)

V rámci ESET Unilicence může domácí uživatel použít licenci pro jeden počítač k ochraně až 3 operačních systémů. Licence pro jeden počítač tak pokrývá tyto případy:

  • Na 1 počítači máte nainstalován operační systém Windows a ve virtuálním prostředí (Virtual Box, Hyper-V, WMvare...) používáte dva stroje s dalšími operačními systémy.
  • Na 1 počítači máte nainstalován Windows a Linux v tzv. dualbootu (při spuštění počítače si můžete zvolit operační systém).
  • Na 1 počítači používáte OS X a Windows v systému Boot Camp.
     

Každý virtuální stroj tedy představuje vlastně jeden operační systém. Dle výše uvedeného, dovoluje jedna domácí licence chránit až 3 operační systémy na jednom počítači. K běžnému operačnímu systému, který je na počítači nainstalován, tak můžete produkt ESET dále nainstalovat a aktivovat pro 2 virtuální stroje, 2 další instalované systémy nebo 1 virtuální a jeden další instalovaný operační systém.

nahoru


Jsem firemní zákazník (5 a více počítačů)

ESET Unilicence pro firemní produkty dovoluje použít v rámci jednoho počítače vždy jen jeden produkt, nerozlišuje se však použitý operační systém. Vždy použijete pro daný systém (Windows / Linux / OS X) odpovídající produkt. Provozované a chráněné virtuální stroje se jednoduše počítají jako další počítač.

Příklad:

Vlastníte 25 ESET licencí a provozujete 10 fyzických počítačů a 10 virtuálních a dále jeden fyzický a jeden virtuální server. Z licence tak použijete 20 licencí pro jednotlivé počítače a 2 licence pro servery. 3 licence zbývají pro další použití.
 

Upozornění

Poznámka:
Pro firemní licence ESET platí, že pro zabezpečení serverů můžete použít libovolné množství ze svých licencí. Pokud tedy máte zakoupen balíček ESET Secure Office pro 220 zařízení a máte 200 serverů a 20 stanic, můžete jím aktivovat 200x produkt ESET File Security a 20x produkt ESET Endpoint Antivirus.

 nahoru

Štítky: virtualizace, virtuální operační systém

(1 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc