Databáze znalostí: Obchodní podpora

Jak licencovat produkt ESET běžící na terminálovém serveru?

Autor: | Poslední úprava: 05.06.2015 16:15:12

Pokud plánujete produkt ESET používat na terminálovém či Citrix serveru, v tomto článku najdete odpověď, jak správně aplikaci licencovat. Licenční model se odvíjí od skutečnosti, zda uživatelé (respektive počítače), které se na terminálový server připojují, již používají produkty ESET (vlastníte ESET firemní licenci) či nikoliv. Přitom není rozdíl, zda se jedná o tenké či tlusté klienty.

» Používám produkty ESET

» Nepoužívám produkty ESET

Upozornění

Je dobré vědět:
ESET File Security pro Windows Server běžící na terminálovém nebo Citrix serveru doporučujeme nastavit podle tohoto článku.

Používám produkty ESET

Pokud máte na stanicích, které budou přistupovat na Terminal Server, již nainstalován produkt ESET, započítávají se tyto licence i pro přístup na terminálový server. Zpravidla tedy nemusíte přikupovat další licence, jelikož v rámci ESET Unilicence můžete chránit také servery, viz poznámka níže.

Příklad 1

Vlastníte ESET licenci pro 25 stanic. Máte 1 terminálový server, na který bude přistupovat 10 počítačů s licencovaným firemním produktem ESET. Na terminálový server nainstalujete ESET File Security pro Microsoft Windows Server a aktivujete jednou licencí, server je jednoduše započítán jako další stanice. Licenci si dokoupíte (rozšíříte) pouze v případě, že již máte všechny licence vyčerpané.

Příklad 2

Vlastníte ESET licenci pro 25 stanic. Máte 1 terminálový server, na který bude přistupovat 10 tenkých klientů. Na terminálový server nainstalujete ESET File Security pro Microsoft Windows Server a aktivujete jednou licencí. Server je jednoduše započítán jako další klient. Stejně tak si 1 licenci vezme každý tenký klient. Server s klienty tedy vyčerpají 11 licencí z 25. Licenci si dokoupíte (rozšíříte) pouze v případě, že máte všechny licence vyčerpané a zbývajících 14 licencí již pro ostatní počítače nestačí.

nahoru


Nepoužívám produkty ESET

Pokud máte stanice, které budou přistupovat na Terminal Server zabezpečeny bezpečnostními produkty od jiného výrobce, je potřeba si pořídit, mimo serveru, ESET licenci i na tyto stanice. Vodítkem je jednoduše počet stanic, které budou na server přistupovat.

Příklad

Máte 1 terminálový server, na který bude přistupovat 10 počítačů - tlustých či tenkých klientů. Pro tento scénář je nutné zakoupit:

V rámci ESET Secure Office pro 11 stanic můžete až dvě licence použít pro zabezpečení serverů, viz poznámka níže. Na server nainstalujete jen ESET File Security pro Microsoft Windows Server a aktivaci provedete zakoupenou ESET licencí pro zbylých 10 klientů. Samotné klientské produkty tedy již neinstalujete, jen je nutné vlastnit jejich licenci.

 

Upozornění

Poznámka:
Pro firemní licence ESET platí, že s každými 5 licencemi můžete 1 licenci využít k zabezpečení souborového serveru, terminálového serveru či doménového kontroléru. Pokud však máte či pořídíte ESET licenci pro alespoň 26 počítačů, toto pravidlo již neplatí a z celkového počtu licencí tak můžete pro zabezpečení těchto serverů použít libovolné množství.

nahoru

Štítky: terminál, tenký klient