Doporučené nastavení ESET File Security 6 na terminálovém serveru

Autor: | Poslední úprava: 05.06.2015 15:37:07

V případě, že ESET File Security běží na terminálovém či Citrix serveru, je vhodné upravit nastavení tohoto programu pro co nejmenší dopad na chod serveru. Například je vhodné potlačit zobrazování uživatelského rozhraní, jelikož by docházelo k jeho opakovanému startu při vytvoření uživatelské relace.

Upozornění

Upozornění:
Pokud používáte ESET File Security 4.5 na terminálovém serveru, nastavte jej podle tohoto návodu.


»
Vypnutí uživatelského rozhraní

» Úprava nastavení rezidentní ochrany (jen pro Citirix)

Varování

Důležité:
Na terminálový či Citrix server vždy instalujte ESET FIle Security pro Microsoft Windows Server. V žádném případě nepoužívejte klientské produkty ESET Endpoint Security / Antivirus!

Vypnutí grafického uživatelského rozhraní (GUI)

Pomocí tohoto postupu zabráníte spuštění GUI při startu relace. Vždy však můžete GUI spustit pomocí standardního zástupce v nabídce START či v seznamu aplikací na hlavní obrazovce (Windows Server 2012 R2). Změnu nastavení můžete provést pomocí připravené politiky v ERA 6, přímo v produktu ESET nebo lokálně pomocí skriptovacího prostředí ESET Shell.

Vypnutí GUI přímo v produktu

V rozšířeném nastavení produktu ESET File Security přejděte do sekce Nástroje a v části Prvky uživatelského rozhraní změňte režim spuštění na Terminál.

Nastavení režimu terminál

Vypnutí GUI pomocí ERA 6

Vybrané statické či dynamické skupině počítačů přiřaďte politiku s názvem File Security pro Windows - Viditelnost - Tichý režim. Tato politika je standardní součástí ERA 6. Po aplikování politiky pak nebude po restartu či odhlášení spuštěno uživatelské rozhraní na serverech patřících do této skupiny.

Vypnutí GUI lokálně pomocí ESET Shell

Součástí ESET File Security je komponenta ESET Shell pro ovládání programu pomocí příkazové řádky. ESET Shell najdete standardně v nabídce START či v seznamu aplikací na hlavní obrazovce. Spusťte ESET Shell (zobrazenou nápovědu případně zavřete klávesou X) a zadejte příkaz set ui ui gui-start-mode terminal.

ESET Shell

 

Přehled eShell příkazů pro změnu režimu grafického rozhraní
set ui ui gui-start-mode full Standardní režim - GUI je zaváděno pro každého přihlášeného uživatele.
set ui ui gui-start-mode terminal GUI není zaváděno, spustí ho pouze administrátor (nabídka Spustit jako správce).

nahoru


Nastavení pro Citrix Server

V případě Citrix serveru je ještě vhodné upravit nastavení modulu rezidentní ochrany pro co nejmenší dopad na výkon serveru.

číslo

Spusťte ESET FIle Security a v hlavním okně produktu stiskněte klávesu F5, tím se dostanete do pokročilého nastavení. Vlevo zvolte záložku ANTIVIRUS. Vpravo pak rozbalte část Obecné a klikněte na odkaz Změnit vedle textu Seznam objektů vyloučených z kontroly.

Pokročilé nastavení produktu

číslo

Do seznamu přidejte složku C:\Program Files\Citrix a kliknutím na tlačítko OK dialog zavřete. Vložená výjimka bude součástí seznamu.

Pokročilé nastavení produktu

číslo

Vlevo zvolte záložku ANTIVIRUS > Rezidentní ochrana souborového systému. Vpravo pak rozbalte část Obecné a deaktivujte položky podle obrázku a nastavení zavřete kliknutím na tlačítko OK.

Pokročilé nastavení produktu

Upozornění

Je dobré vědět:
Seznam všech doporučených výjimek pro antivirové aplikace používané na Citrix serveru najdete na této stránce (anglicky).

nahoru

Štítky: SOLN3699, KB3699, terminálový server, terminal eshell, EFSW6, file security, citrix