Databáze znalostí

Jak změnit port na kterém běží ERA 6 Console?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 01.02.2016 13:57:16

ERA konzole standardně běží v operačním systému Windows na portu 443. Pokud máte tento port obsazený jinou aplikací, můžete nastavit pro ERA konzoly jiný port. Změna nastavení se provádí v konfiguračním souboru webového serveru Tomcat, na kterém ERA konzole běží jako webová aplikace.

číslo

Otevřete soubor C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 7.0\conf\server.xml, na konci souboru naleznete tento zápis pro webovou aplikaci ERA konzole:

<Connector server="OtherWebServer" port="443" protocol="HTTP/1.1" SSLEnabled="true" maxThreads="150" scheme="https" secure="true" clientAuth="false" sslProtocol="TLS" keystoreFile="C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 7.0\.keystore" keystorePass="BVIQBWcz86E75yYp" keyAlias="tomcat"/>

číslo

Změňte číslo portu v zápisu na vámi preferované (v příkladu níže je použit port 8443) a soubor uložte:

<Connector server="OtherWebServer" port="8443" protocol="HTTP/1.1" SSLEnabled="true" maxThreads="150" scheme="https" secure="true" clientAuth="false" sslProtocol="TLS" keystoreFile="C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 7.0\.keystore" keystorePass="BVIQBWcz86E75yYp" keyAlias="tomcat"/>

číslo

Restartujte službu Apache Tomcat 7.0 Tomcat7. Po restartu najdete ERA konzoli na adrese https://IP_adresa_serveru:8443/era/webconsole/.

 

Upozornění

Poznámka:
Pokud instalujete Tomcat samostatně, je možné změnit port přímo v instalačním průvodci. Umístění konfiguračního souboru a název služby se může měnit podle používané verze webového serveru Tomcat. V Linuxu najdete konfigurační soubor v /etc/tomcat/server.xml. Pokud změnu provedete na virtuální appliance, je potřeba nový port povolit ve firewallu. To provedete prostřednictvím skriptu firewall-ports.sh.

Štítky: tomcat ssl, tomcat https, ERA 6 certifikát

(0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Celé jméno:
E-mail:
Komentář:
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?