Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi:
Starší verze produktů ESET již nebude brzy možné provozovat na Windows 10, stejně tak aktuální produkty na systémech bez podpory SHA-2. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Jak změnit port, na kterém běží ERA/ESMC konzole?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 20.11.2018 13:00:42

Webová konzole ESET Security Management Center (dříve ESET Remote Administrator) běží standardně na portu 443. Pokud máte tento port obsazený jinou aplikací, můžete si změnit portu, na kterém bude konzole dostupná. Změnu provedete v konfiguračním souboru webového serveru Apache Tomcat, na kterém konzole běží jako webová aplikace.

V textovém editoru si otevřete si konfigurační soubor server.xml:

Windows: C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 7.0\conf\server.xml
Linux: /etc/tomcat/server.xml

Na konci souboru naleznete deklaraci podobnou té níže:

<Connector server="OtherWebServer" port="443" protocol="HTTP/1.1" SSLEnabled="true" maxThreads="150" scheme="https" secure="true" clientAuth="false" sslProtocol="TLS" keystoreFile="C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 7.0\.keystore" keystorePass="BVIQBWcz86E75yYp" keyAlias="tomcat"/>

Změňte číslo portu v zápisu na vámi preferované (v příkladu níže je použit port 8443) a soubor uložte:

 

<Connector server="OtherWebServer" port="8443" protocol="HTTP/1.1" SSLEnabled="true" maxThreads="150" scheme="https" secure="true" clientAuth="false" sslProtocol="TLS" keystoreFile="C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 7.0\.keystore" keystorePass="BVIQBWcz86E75yYp" keyAlias="tomcat"/>
číslo

Restartujte službu Apache Tomcat.
Po restartování webového serveru bude konzole dostupná na adrese https://IP_adresa_serveru:8443/era.

Poznámka:
Pokud instalujete Tomcat samostatně, je možné změnit port přímo v instalačním průvodci. Umístění konfiguračního souboru a název služby se může měnit podle používané verze webového serveru Tomcat. Mějte na paměti, že pro vámi zvolený port bude nutné vytvořit povolovací pravidlo ve firewallu.
V případě potřeby můžete self-signed certifikát nahradit vlastním.

Štítky: tomcat změna portu, port konzole, esmc konzole, era konzole

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc