Databáze znalostí: Firmy > ESET Endpoint Encryption

Jak správně aktivovat DESlock+ klienty?

Autor: | Poslední úprava: 20.05.2015 16:29:59

Klienti DESlock+ standardně nekomunikují s Enterprise serverem (produktem pro vzdálenou správu) přímo prostřednictvím lokální sítě, ale přes Proxy server výrobce, který je umístěn na internetu. Před vlastní aktivací jednotlivých klientů je tak nutné počkat, než se licenční informace z Enterprise serveru dostanou přes Proxy k jednotlivým klientům nebo synchronizaci vynutit. Pokud provedete aktivaci produktu na klientech dříve, než proběhne synchronizace, dostanete chybu An Invalid or used activation code was entered.

Chyba při aktivaci klienta

Postup pro správnou aktivaci klientů

číslo

Pokud máte správně vloženou licenci do Enterprise serveru, můžete si vygenerovat aktivační údaje pro jednotlivé klienty. Po vygenerování aktivačních kódů klikněte na položku Proxy Sync ve spodní části konzole. Tím vynutíte synchronizaci mezi Enterprise serverem, Proxy serverem v cloudu a klienty. U vygenerovaného aktivačního kódu se zobrazí stav Available.

Aktivace klienta

číslo

Nyní můžete provést aktivaci na jednotlivých klientech zadáním vygenerovaného licenčního kódu. Aktivace již proběhne bez problémů a DESlock+ klienta můžete začít používat.

Aktivace klienta

 

Aktivace DESlock+ se tedy skládá z následujících kroků:

  • Vložení licence do Enterprise serveru.
  • Vygenerování klientských licenčních kódů v Enterprise serveru.
  • Zadání licenčního kódu do klientské aplikace DESlock+ na každém počítači (licenční kód lze poslat každému uživateli e-mailem).
Upozornění

Upozornění:
Aktivaci klientské aplikace není možné provést vzdáleně. Vygenerovaný licenční klíč je vždy nutné zadat přímo na každém počítači, který DESlock+ používá .