Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Proč produkty ESET detekují moji domácí síť jako veřejnou?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 30.04.2020 15:02:10

Produkty ESET určené pro ochranu stanic s operačním systém Windows a mobilních zařízení s OS Android vás upozorní, pokud se připojíte k veřejné Wi-Fi síti například v kavárně, letišti atp. Do takové bezdrátové sítě se totiž může připojit kdokoli, zachytávat veškerou komunikaci a případně ji modifikovat. V takových sítích byste měli být obezřetní při přístupu do internetového bankovnictví, sdílení citlivých dat atp.

WEP sítě považujeme rovněž za nebezpečné. Toto jednoduché zabezpečení bylo prolomeno již v roce 2005. Zjistit heslo do takové sítě je dnes velmi snadné a do sítě zabezpečené touto slabou šifrou se pak může dostat prakticky kdokoli a stejným způsobem zachytávat vaši komunikaci. Z tohoto důvodu byste měli v rámci bezpečnosti používat WPA/WPA2 šifrování.

Níže uvádíme příklad hlášení, které se vám může zobrazit při připojení k takové síti.

ESET Endpoint Security: upozornění na připojení k nezabezpečené Wi-Fi

ESET Mobile Security detekoval přístup k nezabezpečené Wi-Fi

Štítky: EMS, WEP, nezabezpečená síť, veřejná síť

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc