Databáze znalostí: Domácnosti > Řešené problémy

Produkt ESET pro mobilní zařízení se automaticky nespouští, případně nefunguje

Autor: | Poslední úprava: 06.01.2022 10:04:39

Někteří výrobci mobilních telefonů implementují do operačního systému Android funkce, které pro maximální výdrž baterie ukončují veškeré běžící aplikace a brání jejich běhu na pozadí. Tato funkce má za následek, že se ESET Mobile Security/ESET Endpoint Security/ESET Parental Control automaticky nespustí, případně se pravidelně ukončuje. Neběží tedy rezidentní štít produktu ESET, neprovádějí se naplánované kontroly, není funkční rodičovská kontrola a nezobrazuje se ani ikona v notifikační oblasti.

Nejedná se však o chybu programu ESET. Tyto doplňky operačního systému šetřící baterii a zvyšující výkon zařízení mají nadřazená oprávnění a dokážou ukončit i aplikace, které mají oprávnění Správce zařízení. Pro zajištění korektního běhu produktu ESET je potřeba tyto úsporné/zrychlující funkce deaktivovat, případně v nich vytvořit výjimku na aplikaci ESET. V tabulce níže uvádíme názvy těchto funkcí na nejrozšířenějších zařízeních.

Poznámka:
Operační systém Android 8 a novější disponuje vestavěnou funkcí pro optimalizaci běhu aplikací. Pro ověření potřebného nastavení přejděte do další části článku.

Přehled funkcí, které brání korektnímu běhu produktům ESET na OS Android

Výrobce zařízení Název funkce
Asus Asus Chytrá úspora / Asus Zesílení
BlackView DuraSpeed
Huawei Energy saving (vytvořte výjimku v sekci Chráněné aplikace)
HTC Optimalizace baterie
Lenovo Správce napájení/Správa aplikace
Sony Ultra STAMINA
Samsung Optimalizace aplikací
Xiaomi Aplikace musí mít přidělena všechna oprávnění a povolen běh na pozadí.

Je dobré vědět:
Na telefonech s rootem mohou se zvýšeným oprávněním pracovat i aplikace třetích stran, například Battery Doctor, Clean Master a další, které mohou ovlivňovat bezpečnostní produkt ESET.

Kontrola nastavení v OS Android 8

Přejděte do Nastavení operačního systému Android a následně do sekce Baterie.

Dále vyberte možnost Spuštění.

Android 8

V seznamu aplikací najděte produkt ESET a ujistěte se, že je nastavena možnost Spravovat automaticky.

Android 8

Štítky: Android, Huawei, úspora baterie, battery saver, nefunguje ochrana, nespouští se antivir, rodičovská kontrola, mobile security, parental control, endpoint security