Jaké jsou možnosti instalace ERA 6?

Autor: | Poslední úprava: 01.04.2015 14:56:55

ESET Remote Administrator 6 můžete nasadit několika způsoby. Vyberte si ten, který vyhovuje vašim potřebám a architektuře sítě:

Standardní instalace ve Windows

ALL-IN-ONE instalátor využijete jak v případě již existující vlastní databáze, tak i v případě, kdy databázi pro použití s ERA serverem ještě nainstalovanou nemáte. ALL-IN-ONE instalátor obsahuje databázi Microsoft SQL Express, jako volitelnou instalační komponentu. Při instalaci této komponenty bude databáze automaticky nainstalována na stejný stroj jako ERA Server a taktéž bude automaticky vytvořeno připojení k této databázi.

Pokud již používáte vlastní databázový systém, můžete taktéž použít ALL-IN-ONE instalátor s tím, že nebudete instalovat MS SQL Express a v části instalace ERA serveru jen nadefinujte správné připojení k vaší databázi. Instalace MySQL databáze a ERA 6 v prostředí Windows je popsána v těchto článcích:

» Instalace MySQL databáze pro použití s ERA 6

» Jak nainstalovat ERA 6?

Instalace prostřednictvím Virtual Appliance

Ve virtualizovaném prostřední můžete ESET Remote Administrator nasadit prostřednictvím Open Virtualization Appliance (OVA). OVA soubor je připraven pro import do nejrozšířenějších hypervizorů: vSphere/EXSi, VMware Player, Oracle VirtualBox a Microsoft Hyper-V. Více informací o nasazení virtuální appliance najdete v on-line uživatelské příručce.

Instalace na Linux

Pokud preferujete instalaci do vlastního linuxového prostředí, stáhněte si postupně samostatné instalátory jednotlivých komponent pro Vámi používanou linuxovou distribuci. Instalace základních komponent ERA 6 na Linuxu je popsána v tomto článku.

nahoru


Přihlášení do ERA Web Console

ERA konzoly můžete po instalaci ERA 6 otevřít několika způsoby:

  • Klikněte na Start > Všechny programy > ESET > ESET Remote Administrator > ESET Remote Administrator Web console (tato možnost neplatí pro ERA Virtual appliance).
  • Zadejte do internetového prohlížeče následující adresu https://localhost/era/.
  • Z jakéhokoli místa s přístupem k serveru, na kterém běží ERA Web Console, zadejte do internetového prohlížeče adresu https://nazev_vaseho_serveru/era/, kde "nazev_vaseho_serveru" nahraďte platným názvem serveru nebo IP adresou.
Upozornění

Poznámka:
Více informací o zobrazení ERA Web Console naleznete v dokumentaci v kapitole Otevření ERA Web Console.

nahoru

Štítky: nasazení ERA 6, instalace ERA