Ruční asistovaná instalace agenta

Autor: | Poslední úprava: 20.03.2015 13:17:15

V prostředí ERA 6 již nezajišťuje samotný klient vlastní komunikaci s ERA serverem. Pro tyto účely slouží zvláštní komponenta ERA Agent, která nyní musí běžet na každé stanici s bezpečnostním řešením ESET, které chceme pomocí ERA 6 vzdáleně spravovat. ERA Agent je také standardní součástí instalace ERA serveru. Musí tedy běžet i na počítači s nainstalovaným ERA serverem a to jak v případě Windows, tak také v případě Linuxu.

Agent zajišťuje veškeré činnosti a úlohy a udržuje si vlastní aktuální databázi s politikami a úlohami, které definujeme v ERA serveru. To umožňuje okamžitě reagovat na stav zabezpečení stanice i bez toho, aby byla v danou dobu připojena k serveru vzdálené správy. Pokud si např. vytvoříme úlohu pro plnou kontrolu počítače, např. po nalezené nákaze, agent zajistí spuštění této úlohy i v případě. že stanice nebude v danou chvíli připojena k ERA serveru. Agent tedy může fungovat nezávisle na ERA serveru. Komunikace mezi agenty a ERA serverem je zabezpečena, proto je při instalaci agenta nutné zvolit správný certifikát.

Pro instalaci agenta je v ERA 6 k dipozici úloha, která provede standardní PUSH instalaci produktu. Pokud není možné provést vzdálenou instalaci, můžete využít tzv. asistovanou instalaci, kdy agenta nainstalujete ručně. Během instalace se však instalátor připojí k definovanému ERA serveru a stáhne si veškeré potřebné náležitosti pro správnou činnost agenta (např. vhodný certifikát).

Jak provést ruční asistovanou instalaci agenta?

číslo

Spusťte instalaci agenta spuštěním souboru z instalační složky ERA serveru. Instalační balíček agenta má název např. Agent-X.X.XXX.X_x64, kde X představuje číslo verze a x64 označuje, že je určen pro 64-bitový systém. Odsouhlaste licenční ujednání a přeskočte krok označující instalaci do clusteru. V dalším kroku zadejte správnou adresu ERA serveru definovanou IP adresou či jménem počítače a ověřte, že je aktivní možnost Server assisted installation.

Asistovaná instalace agenta

číslo

Nyní zadejte přihlašovací údaje do konzole, musí jít o účet s plnými administrátorskými právy.

Asistovaná instalace agenta

číslo

Instalátor se připojí k ERA serveru a zobrazí informace o doporučeném certifikátu pro agenta, zde klikněte na Yes. Dále se instalátor připojuje definovaným účtem do konzole, pokud se mu připojení nepodaří, bude zobrazena chyba: It is not possible to authorize to ESET Remote Administrator with provided credentials. V takovém případě zkontrolujte správně zadané údaje pro přihlášení do konzole.

Asistovaná instalace agenta

číslo

Pokud se instalátor přihlásí do konzole, bude v dalším kroku zobrazen dialog s volitelným vytvořením počítače v definované statické skupině. Ve výchozím nastavení bude počítač v konzoli vytvořen až po prvním připojení nainstalovaného agenta k serveru.

Asistovaná instalace agenta

číslo

V dalším kroku můžete upřesnit cestu, do které bude agent nainstalován, ponechte výchozí nastavení a klikněte na Next a v dalším kroku zahajte instalaci kliknutím na tlačítko Install.

Asistovaná instalace agenta

Po instalaci se agent připojí k ERA serveru a ERA server zaregistruje na stanici přítomnost této komponenty. Ta je v přehledu stanic u počítače reprezentována vlastní ikonou. Nyní je možné na stanici nainstalovat zvolené bezpečnostní řešení ESET. Máme totiž splněný požadavek pro komunikaci stanice s ERA serverem.

Asistovaná instalace agenta

 

Upozornění

Poznámka:
Ověřit úspěšnou synchronizaci agenta s ERA serverem můžete na klientovi otevřením souboru C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\Logs\status.html.

nahoru


Další možnosti instalace agenta

» Instalace Agenta pomocí doménové politiky

» Ruční instalace agenta pomocí vyexportovaného on-line instalátoru

» Instalace agenta pomocí ESET Remote Administrator 5

Štítky: asistovaná instalace, instalace ERA Agenta