Jak použít Apache HTTP Proxy pro distribuci aktualizací a jako lokální repozitář?

Autor: | Poslední úprava: 08.09.2020 10:21:00

Apache HTTP Proxy je reverzní proxy s aktivní funkcí cache a v nové architektuře ESET Remote Administrator 6 nahrazuje funkci dříve nazývanou mirror. Jejím nasazením do své sítě snížíte zátěž na internetové připojení. Stahované aktualizace detekčního jádra se uloží do cache na proxy a při opětovné žádosti o stažení stejného souboru bude klientovi distribuován soubor právě z této cache. Výhodou tohoto řešení oproti klasickému mirroru je fakt, že nebudete mít v cache soubory, které žádný klient nepotřebuje. Velikost mirroru bude tedy menší.

Důležité:
Apache HTTP Proxy vyžaduje přístup k internetu, alespoň na aktualizační servery ESET.

 
Pokud chcete začít používat Apache HTTP Proxy, postupujte podle následujících kroků:

» Nainstalujte Apache HTTP Proxy, případně ji aktivujte na virtuální appliance

» Upravte aktualizační profil klientského produktu ESET
 

Poznámka:
Pokud již proxy používáte, není potřeba další proxy instalovat. Stačí aktivovat na vaší proxy funkci cache a klientské produkty nasměrovat na ní.

Jak ověřit funkčnost Apache HTTP Proxy?

Do internetového prohlížeče zadejte adresu http://ip_adresa_serveru:3128/index.html. Při správné konfiguraci by se měla zobrazit stránka s textem "It works!". Pokud služba Apache HTTP Proxy neběží, informace vedoucí k vyřešení problému naleznete v protokolu, který je umístěn v C:\Program Files\Apache HTTP Proxy\logs\error.log, resp. /var/log/httpd.

Jak zjistit seznam všech souborů uložených v cache?

Otevřete příkazový řádek v umístění C:\Program Files\Apache HTTP Proxy\bin a spusťte příkaz:

htcacheclean.exe -a -p "C:\ProgramData\Apache HTTP Proxy\cache"

Jak využít Apache HTTP Proxy jako lokální repozitář?

Apache HTTP Proxy můžete zároveň použít jako lokální repozitář. V takovém případě nakopírujte požadované soubory, například instalační balíčky produktů ESET, do následující složky:

Windows: C:\Program Files\Apache HTTP Proxy\htdocs
Linux: /var/www

Při následném vytváření klientské úlohy pro instalaci aplikace vyberte možnost instalace balíčku z URL a zadejte adresu: http://ip_adresa_serveru:3128/ees_nt64_CSY.msi

Štítky: mirror, ERA 6, http proxy, repozitář