Databáze znalostí

Jak aktivovat firemní řešení ESET verze 6?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 07.03.2017 09:06:01

Po zakoupení produktu ESET pro firemní zákazníky obdržíte e-mailem licenční údaje (uživatelské jméno a heslo), licenční soubor (.lic), licenční klíč a ID licence (tzv. veřejné ID). Pro aktivaci firemních produktů od verze 6 potřebujete pouze dvacetimístný licenční klíč.

Upozornění

Upozornění:
Pokud chcete aktivovat produkt ESET Endpoint 5 a starší, přejděte na tento článek. Pokud máte klasické licenční údaje (uživatelské jméno a heslo), a chcete používat nové produkty, převeďte si je pomocí portálu ESET License Administrator na nový licenční klíč.


S příchodem nových firemních produktů ve verzi 6 se mění licenční systém. Nově je nutné každý klientský produkt ESET aktivovat. Z tohoto důvodů se ihned po instalaci produktu v hlavním okně programu na záložce Stav ochrany zobrazí možnost Aktivovat produkt. Případně možnost pro aktivaci programu naleznete na záložce Nápověda a podpora.

Možnosti aktivace

Aktivace pomocí licenčního klíče

Do produktu zadejte 20místný klíč a klikněte na tlačítko Aktivovat.

Aktivace ESET Endpoint Security 6 pomocí licenčního klíče

Aktivace pomocí účtu bezpečnostního administrátora

Pokud jste si na portálu ESET Licence Administrator vytvořili účet bezpečnostního administrátora, a máte pod tímto účtem oprávnění ke správě licence, můžete prostřednictvím daného účtu produkt aktivovat, stejně snadno jako se přihlašujete k e-mailové schránce.

Offline aktivace produktu

Pokud nemá počítač přístup k internetu, aktivovat jej můžete pomocí offline licenčního souboru. Tento soubor si vygenerujte na portálu ESET Licence Administrator podle těchto kroků.

Aktivace prostřednictvím ESET Remote Administrator 6

Abyste mohli produkty ESET aktivovat vzdáleně, nejprve licence přidejte do ESET Remote Administrator (ať již zadáním licenčního klíče nebo prostřednictvím účtu bezpečnostního administrátora). Pro přidání licence se přihlaste do ERA Web Console, v hlavním menu přejděte na záložku Administrace > Správa licencí a klikněte na tlačítko Přidat licence. Více informací naleznete v uživatelské příručce.

Upozornění

Poznámka:
Do ESET Remote Administrator 6 (ERA 6) již není potřeba nahrávat žádný licenční soubor proto, abyste k němu připojili klienty, které chcete centrálně spravovat. ERA 6 není nutné aktivovat ani jiným způsobem.

 

Štítky: aktivace, endpoint aktivace, aktivace ERA, licenční klíč, ELA, bezpečnostní administrátor

Hodnocení článku (1 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc