Jak aktivovat firemní řešení ESET?

Autor: | Poslední úprava: 20.03.2023 11:48:28

Po zakoupení produktu ESET pro firemní zákazníky obdržíte e-mailem licenční údaje. Licenční klíč vyžadovaný pro aktivaci produktu a ID licence, které slouží jako veřejný identifikátor, který bude vyžadován například při komunikaci se zákaznickou nebo technickou podporou.

Upozornění:
Pokud máte klasické licenční údaje (uživatelské jméno a heslo), převeďte si je pomocí portálu ESET License Administrator na nový licenční klíč.

S příchodem nových firemních produktů ve verzi 6 se mění licenční systém. Nově je nutné každý klientský produkt ESET aktivovat. Z tohoto důvodů se ihned po instalaci produktu v hlavním okně programu na záložce Stav ochrany zobrazí možnost Aktivovat produkt. Případně možnosti pro aktivaci programu naleznete na záložce Nápověda a podpora.

Možnosti aktivace

Aktivace pomocí licenčního klíče

Do produktu zadejte 20místný klíč a klikněte na tlačítko Aktivovat.

Aktivace ESET Endpoint Security 6 pomocí licenčního klíče

Aktivace pomocí účtu bezpečnostního administrátora

Pokud jste si na portálu ESET Licence Administrator vytvořili účet bezpečnostního administrátora, a máte pod tímto účtem oprávnění ke správě licence, můžete prostřednictvím daného účtu produkt aktivovat, stejně snadno jako se přihlašujete k e-mailové schránce.

Offline aktivace produktu

Pokud nemá počítač přístup k internetu, aktivovat jej můžete pomocí offline licenčního souboru. Tento soubor si vygenerujte na portálu ESET Licence Administrator podle těchto kroků.

Aktivace prostřednictvím ESET Security Management Center

Abyste mohli produkty ESET aktivovat vzdáleně, nejprve licence přidejte do ESET Security Management Center (ať již zadáním licenčního klíče nebo prostřednictvím účtu bezpečnostního administrátora). Pro přidání licence se přihlaste do ESMC Web Console, v hlavním menu přejděte na záložku Administrace > Správa licencí a klikněte na tlačítko Přidat licence.

Upozornění

Poznámka:
Do ESET Security Management Center (ESMC) již není potřeba nahrávat žádný licenční soubor proto, abyste k němu připojili klienty, které chcete centrálně spravovat. ESMC není nutné aktivovat ani jiným způsobem.

 

Štítky: aktivace, endpoint aktivace, aktivace ERA, licenční klíč, ELA, bezpečnostní administrátor