Databáze znalostí: Firmy > Instalace / odinstalace

Instalace programu ESET pomocí doménové politiky

Autor: | Poslední úprava: 18.11.2014 15:42:03

V sítích s doménou je nejjednodušší možností vzdálené instalace vytvoření doménové politiky, která zajistí automatickou a tichou instalaci programu či komponenty ESET na jednotlivé klienty. Instalace se provede po přihlášení uživatele a jen v případě, že nemá již daný program ESET nainstalován. Pro vytvoření takové politiky postupujte podle těchto kroků:

číslo Na serveru vytvořte sdílenou složku do které musí mít všichni klienti práva alespoň pro čtení. Do této složky vložte instalační soubor (.msi) produktu či komponenty ESET, např. připravený balíček ERA agenta.
číslo

Pouze pokud instalujete ESET Endpoint produkty verze 5:
Jestliže nechcete produkt nainstalovat se standardním nastavením, vložte do složky také připravený konfigurační soubor (.xml) s výchozím nastavením klienta. V tomto nastavení by mělo být minimálně definováno připojení k serveru vzdálené správy a ochrana nastavení heslem. Soubor pojmenujte cfg.xml. Takto bude při instalaci automaticky použit.

číslo

Otevřete konzoli Group Policy Management a vybrané organizační jednotce přiřaďte novou politiku. Tuto politiku následně upravte. Ve větvi User Configuration > Policies > Software Settings > Software installation přidejte nový balíček, vyberte uložený .msi soubor ze sdílené složky a zvolte Assigned.

Nastavení politiky

 

Upozornění

Poznámka:
Po vytvoření politiky bude program ESET nainstalován na stanice v dané organizační jednotce po opětovném přihlášení uživatelů.

Štítky: doménová instalace, instalace v doméně