Databáze znalostí

Jak vytvořit výjimku v ESET Mobile Security?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 23.08.2017 14:47:55

ESET Mobile Security může odstranit pouze hrozby/aplikace, které jste do zařízení nainstalovali dodatečně. Z důvodu omezení operačního systému Android není obvykle možné odstranit předinstalované aplikace od výrobce daného zařízení (chytrého telefonu, tabletu). Pokud ESET Mobile Security detekuje hrozbu, kterou není možné odstranit, protože se jedná o součást systému, postupujte podle jednoho z následujících kroků:

» Vytvořte výjimku

» Aplikaci deaktivujte

Jak vytvořit výjimku

číslo

V zobrazeném okně s nalezenou hrozbou ťukněte na tlačítko Další informace.

Byla detekována hrozba na OS Android

číslo

Na zobrazené obrazovce s popisem hrozby ťukněte v pravém horním rohu na tři tečky a v zobrazeném menu vyberte možnost Ignorovat.

Byla detekována hrozba na OS Android

Upozornění

Poznámka:

Případně v hlavním okně ESET Mobile Security přejděte do sekce Antivirus > Nevyřešené hrozby, vyberte konkrétní hrozbu, klikněte na tři tečky a vyberte možnost Ignorovat.

nahoru


Jak deaktivovat aplikaci v operačním systému Android

Někteří výrobci umožňují předinstalované aplikace alespoň deaktivovat, jestliže o jejich použití nemáte zájem. Pokud zařízení tuto funkci podporuje, postupujte takto:

číslo

Ve svém zařízení ťukněte na Menu > Nastavení > Aplikace.

číslo

V zobrazeném seznamu aplikací najděte škodlivou aplikaci (nebo aplikaci ve které je detekován škodlivý kód) a ťuknutím záznam otevřete.

číslo

Zobrazí se Informace o aplikaci, zde ťukněte na tlačítko Deaktivovat, případně Vypnout. Jestliže aplikace stále běží, použijte i funkci Vynutit ukončení.

Jak deaktivovat aplikaci v OS Android

nahoru

Štítky: výjimka, výjimky android, ESET Mobile Security, nejde odstranit hrozbu

Hodnocení článku (3 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc