Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Občasné vytížení ESET Gateway Security pro Linux

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 22.09.2014 18:11:31

Pokud ESET Gateway Security kontroluje velmi objemné soubory (např. velké archivy, ISO soubory apod.), může docházet během těchto kontrol k nadměrnému vytížení antivirového jádra. To se může projevit dočasnou nedostupností webových stránek či jejich pomalým načítáním. Řešením je upravit konfiguraci ESET Gateway Security.

V konfiguračním souboru esets.cfg (/etc/esets/esets.cfg) v sekci [http] zvyšte počet skenovacích vláken (num_thrd) na 48. Pokud chcete omezit kontrolu objemných souborů, upravte hodnotu scan_obj_max_size a nastavte maximální akceptovanou velikost kontrolovaných souborů. Aby byla nastavená hodnota akceptována je ještě nutné položku scan_obj_max_size_accepted nastavit na yes.

Příklad upravené konfigurace:

[http]
num_thrd = 48
scan_obj_max_size = 100M
scan_obj_max_size_accepted = yes

V tomto příkladu nebudou kontrolovány soubory s velikostí nad 100 MB. Hodnotu můžete zadat také v bytech nebo zkráceně v MB, jak je uvedeno výše.
 

Upozornění

Upozornění:
Nastavení maximální hodnoty kontrolovaných souborů může představovat bezpečnostní riziko. Soubory s větší velikostí nebudou antivirovým jádrem kontrolovány!

 
Štítky: zablokování webového provozu, nedostupnost webových stránek

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc