Jak nastavit výjimky pro greylisting v ESET Mail Security?

Autor: | Poslední úprava: 27.08.2014 08:31:04

Greylisting patří mezi účinné prostředky pro boj s nevyžádanou poštou. Využívá faktu, že rozesílací robot se nikdy nebude pokoušet o opětovné doručení zprávy, pokud mu příjímací server vrátí dočasnou chybu (451 4.7.1 Please try again later). Nicméně některé freemaily (například Gmail.com, Outlook.com nebo Seznam.cz) používají pro odesílání zpráv serverové farmy. V takovém případě se o opětovné doručení dříve odmítnuté zprávy nepokusí stejný server. Zpráva tak nebude nikdy příjemci doručena, nebo s velkým zpožděním.

Pokud greylisting v ESET Mail Security používáte a chcete přijímat e-maily z uvedených freemailů, je nutné tyto serverové farmy přidat do výjimek.

Upozornění

Poznámka:
V nové generaci produktu ESET Mail Security již není potřeba zadávat IP adresy ani TXT záznamy odesílacích farem. Produkt si je automaticky získá z DNS záznamů zadané domény.

číslo

V hlavním okně programu ESET Mail Security stiskněte klávesu F5 a zobrazte Rozšířená nastavení.

číslo

Přejděte na záložku Server > Antispamová ochrana > Nastavení greylistingu.

číslo

Klikněte na Změnit na řádku Seznam povolených domén přeložených na IP adresy.

EMSX: rozšířená nastavenáí greylistingu

číslo

V zobrazeném dialogovém okně klikněte na tlačítko Přidat a zadejte důvěryhodnou doménu.

ESET Mail Security: výjimky greylistingu

číslo

Nastavení uložte kliknutím na tlačítko OK.

Upozornění

Je dobré vědět:
Pokud si aktivujete kontrolu SPF záznamů a výsledek bude úspěšný, můžete nastavit vynechání greylistingu. Tím nedojde ke zpoždění při doručení zpráv od důvěryhodných odesílatelů.

EMSX: rozšířená nastavenáí greylistingu

Štítky: gmail, greylisting google, greylisting outlook.com, výjimky greylisting, seznam.cz, domino greylisting, echange greylisting, SPF greylisting výjimka