Databáze znalostí: Obecné informace a návody

Seznam aplikací, které brání správné funkci produktů ESET

Autor: | Poslední úprava: 20.05.2014 11:03:12

V seznamu níže najdete přehled aplikací třetích stran, které svou činností ovlivňují či mohou ovlivňovat správné fungování produktů ESET. Pokud se setkáte s uvedenými problémy a máte v počítači nainstalován některý z programů, doporučujeme jeho odinstalaci.

Aplikace Způsobený problém
HP Protect Tools Není možné zadat licenční informace nebo provést aktivaci produktu ESET. Padání uživatelského rozhraní (egui.exe).
ASUS Fingerprint Suite
Wave Systems' EMBASSY Trust Suite (notebooky DELL) Grafické rozhraní produktu ESET běží na pozadí, ale není možné ho zobrazit (otevřít hlavní okno produktu). Při otevření je zobrazena chyba: cesta nebyla nalezena.
Rapid Boot Shield Produkt ESET nenabíhá automaticky po startu systému.
Intel Anti-Theft Podle verze aplikace Intel Anti-Theft může docházet k nestandardnímu chování operačního systému, je blokován start produktu ESET, případně produkt ESET naběhne bez aktivní rezidentní ochrany či jiných bezpečnostních modulů.
IBM BigFix Bezpečnostní řešení, které se soustavně snaží modifikovat procesy produktu ESET.
Tivoli Endpoint Management
SpeedUpPC Nefunkční rezidentní ochrana, vytěžování antivirového jádra produktu ESET.
Zrychlení počítače
PC Tools Registry Mechanic (Symantec) Produkt ESET není možné spustit.
Movies toolbar Produkt ESET není možné nainstalovat.
Gigabyte APP Center Některé verze aplikace mohou způsobovat pád systému do modré obrazovky (BSOD) v případě, že nainstalována starší verze programu ESET.
Web Companion Knihovna LavaSoftTCPService64.dll blokuje aktivaci produktu.
Airlive WN – 300PCI Tento ovladač k síťové kartě se integruje do WinSock a blokuje spojení s aktivačními servery.
nForce Networking Controller
Qualcomm Atheros Killer Network Manager Tato aplikace filtruje síťový provoz, má záznamy ve Winsock a blokuje spojení s aktivačními servery.
Symantec Encryption Desktop Tato aplikace má záznamy ve Winsock a blokuje spojení s aktivačními servery.
PGP Desktop Home
AMD Quick Stream Do síťového rozhraní se integruje doplněk AppEx Networks Accelerator, který brání ve spojení s aktivačními servery.
Trusteer Rapport Tento doplněk není kompatibilní s modulem ochrany bankovnictví a online plateb.
Qustodio Tato aplikace modifikuje síťový provoz.
Lenovo Solution Center Součástí tohoto balíku je antivirus, firewall a další součásti, které způsobují nefunkčnost produktu ESET.
Advanced System Care Tato aplikace obsahuje antivirovou část, která koliduje s ochranou v reálném čase bezpečnostního produktu ESET. Správce spuštění, Inteligentní RAM, Deaktivátor programů a další funkce brání ve spuštění některých součástí produktu ESET (například modulu zajišťující ochranu bankovnictví a online plateb nebo nástroje pro šifrování dat).
Acronis True Image Součástí zálohovací aplikace Acronis True Image je proaktivní modul ochrany proti ransomware a modul šifrování dat. Tyto dva moduly jsou v kolizi s moduly v produktech ESET zajišťujícími šifrování (ESET Smart Security Premium, ESET Endpoint Encryption/Deslock).
HP Sure Sense Bezpečnostní řešení společnosti HP kontroluje stahované soubory produktu ESET v důsledku čehož se aktualizace nezdaří s chybovou hláškou: "Moduly se nepodařilo aktualizovat. Neplatný elektronický podpis."

Štítky: kolizní aplikace, nekompatibilní programy, padání programu, pády aplikace, runtime error, problematické aplikace, problémové aplikace, konflikt, konfliktní aplikace