Databáze znalostí

Filtrování SMS nefunguje na Androidu 4.4 (KitKat)

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 17.09.2014 11:10:16

Vzhledem k rozsáhlým změnám v operačním systému Android 4.4 (KitKat) není z technických důvodů možné pomocí aplikace ESET Mobile Security na této verzi OS filtrovat SMS. Android od verze 4.4 již neumožňuje ostatním aplikacím manipulovat se zprávami, mohou je pouze číst. Pokud vás zajímají podrobnosti, můžete se podívat přímo do popisu API operačního systému Android 4.4.

Vzdálené ovládání zařízení pomocí SMS příkazů aplikace ESET Mobile Security pro Android od verze 2.0.868 stále podporuje. SMS zpráva se sice zobrazí v seznamu doručených zpráv, přesto ESET Mobile Security pro Android po přečtení této zprávy provede odpovídající akci.

Pokud máte ve svém mobilním zařízení Android 4.4, na nemožnost filtrování SMS vás ESET Mobile Security pro Android upozorní při vytváření nového blokovacího pravidla.

ESET Mobile Security – filtrování SMS

Štítky: filtrování hovorů, filtrování zpráv, filtrování sms, nefunkční filtrování,

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (4)

Evzen L.
17.08.2015 11:01:00
Vychozi bezpecnostni (antivir, antispam atd.) app "Security" v Lenovo P70-A umi SMS blokovat. Po nastaveni filtru nezadouci SMS ve vychozi app pro SMS se nezobrazuji, padaji do app Security. Skoda, ze to ESET jeste neumi :/
Martin Buchta
17.08.2015 12:48:19
Dobrý den,
bohužel se jedná o omezení operačního systému. Filtrovat zprávy může pouze aplikace, která je nastavena jako výchozí pro správu zpráv. Pokud vám toto funguje na uvedeném telefonu, pravděpodobně Lenovo používá upravenou verzi systému. Je možné, že do budoucna Google změní přístup a podaří se nám přinést alternativní řešení k této funkci.
Marian
29.08.2016 15:30:47
Nějaký čas zase uplynul, verze 4.2. a starší budou pomalu muzejní. Pořád nic nového?
Martin Buchta
30.08.2016 08:26:16
Dobrý den,
funkce pro filtrování SMS není dostupná na OS Android od verze 4.4. Je to z důvodu, že Google nastavil jako výchozí aplikaci pro zpracovávání zpráv svůj Hangout. Aplikace třetích stran sice zprávy číst mohou, ale již je nemohou filtrovat/mazat.
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?