Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Jak vytvořit bootovací CD/DVD/USB s ESET SysRescue Live?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 12.04.2021 12:45:37

Aktuální verze ESET SysRescue Live, nástroje pro nezávislou kontrolu počítače, je založena na linuxové distribuci. K vytvoření média (CD/DVD) můžete využít možnosti operačního systému Windows nebo libovolnou aplikaci pro vytváření Live USB – například Rufus, Unetbootin, Universal USB Instaler atp. V tomto návodu si ukážeme, jak vytvořit bootovací USB médium pomocí nástroje Rufus.

Poznámka:
Pro vytvoření bootovacího CD/DVD/USB stačí ve Windows kliknout na stažený .iso obraz a vybrat možnost Vypálit bitovou kopii disku. Postup na linuxu naleznete v uživatelské příručce.

Stáhněte si soubor eset_sysrescue_live_enu.iso, který obsahuje veškerá potřebná data pro vytvoření ESET SysRescue média.
Stáhnout

Stáhněte a spusťte software, který slouží k vytvoření bootovatelných médií. V našem případě použijeme Rufus.
Stáhnout

Zkontrolujte, že máte zvoleno příslušné médium a pomocí tlačítka Vybrat vyberte soubor eset_sysrescue_live_enu.iso stažený v bodě 1).
Potom klikněte na tlačítko Start a potvrďte veškerá vyskakovací okna.

Nyní můžete z vytvořeného média nabootovat a provést kontrolu počítače.

Štítky: sysrescue, jak vytvořit live USB, záchranné médium, rufus

Hodnocení článku (46 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc