Databáze znalostí

Po změně systémového data a času nelze aktualizovat virovou databázi

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 23.03.2016 16:58:01

Pro správně fungující aktualizace virové databáze je nutné mít v počítači nastavené správné datum a čas. Pokud dojde k nesprávné změně systémového data a času, např. po chybném nastavení nebo při výpadku interního napájení BIOSu, bude dočasně aktualizace virové databáze nefunkční.

Tento stav se projevuje tím, že program ESET hlásí zastaralou virovou databázi, přičemž při pokusu o aktualizaci je naopak zobrazena informace:

Virová databáze je aktuální a není nutné ji aktualizovat.

Datum poslední úspěšné aktualizace pak nemusí odpovídat skutečnému stavu a může být zobrazeno i zcela nesmyslné datum. Změna stavu zabezpečení programu ESET má také vliv na Centrum zabezpečení Windows, které může hlásit zastaralou virovou databázi nainstalovaného programu.

Pro nápravu tohoto stavu a opětovné zprovoznění aktualizací stačí jen nastavit správné datum a čas. To provedete kliknutím na hodiny vpravo dole v hlavním panelu Windows a zvolením možnosti Změnit nastavení data a času...

Nastavení data a času

 

Varování

Důležité:

Jakmile opět nastavíte správný čas, během několika hodin dojde ke správné aktualizaci programu a veškeré zobrazené informace budou opět odpovídat skutečnému stavu.

 

Štítky: nesprávné datum, chybné datum a čas, špatné datum

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?