Databáze znalostí:

Po změně systémového data a času nelze aktualizovat detekční jádro

Autor: | Poslední úprava: 07.09.2020 11:52:46

Pro správně fungující aktualizace detekčního jádra je nutné mít v počítači nastavené správné datum a čas. Pokud dojde k nesprávné změně systémového data a času, např. po chybném nastavení nebo při výpadku interního napájení BIOSu, bude dočasně aktualizace detekčního jádra nefunkční.

Tento stav se projevuje tím, že program ESET hlásí zastaralé detekční jádro, přičemž při pokusu o aktualizaci je naopak zobrazena informace:

Detekční jádro je aktuální a není nutné ji aktualizovat.

Datum poslední úspěšné aktualizace pak nemusí odpovídat skutečnému stavu a může být zobrazeno i zcela nesmyslné datum. Změna stavu zabezpečení programu ESET má také vliv na Centrum zabezpečení Windows, které může hlásit zastaralé detekční jádro nainstalovaného programu.

Pro nápravu tohoto stavu a opětovné zprovoznění aktualizací stačí jen nastavit správné datum a čas. To provedete kliknutím na hodiny vpravo dole v hlavním panelu Windows a zvolením možnosti Změnit nastavení data a času...

Nastavení data a času

 

Varování

Důležité:

Jakmile opět nastavíte správný čas, během několika hodin dojde ke správné aktualizaci programu a veškeré zobrazené informace budou opět odpovídat skutečnému stavu.

 

Štítky: nesprávné datum, chybné datum a čas, špatné datum