Jak pracovat v ESET Továrně nápadů?

Autor: Martin Buchta | Poslední úprava: 25.09.2020 16:53:50

Pokud máte nějaký nápad či návrh na vylepšení produktů ESET, dejte nám o tom vědět a váš návrh vložte do ESET Továrny nápadů. ESET Továrna nápadů je jednoduchý systém, který umožňuje vkládání vlastních nápadů, komentování a hlasování. Tento článek Vám pomůže s orientací a se základními kroky v tomto systému.

Je dobré vědět:
ESET Továrna nápadů je určena pouze pro nápady týkající se produktů ESET, jejich vlastností a funkčnosti.

 

První krok Práce s nápady Správa účtu

» Vložení nápadu

» Hledání nápadů

» Hlasování

» Stavy nápadů

» Aktivace hesla

» Nastavení účtu

Vložení nápadu

V levém panelu klikněte na položku Panel pro hledání. Otevře se stránka s přehledem všech vložených nápadů. V záhlaví stránky je pole 1, do kterého vložte krátký popis vašeho nápadu. Jakmile začnete psát, budou automaticky vyhledávány podobné nápady. Můžete si tak jednoduše ověřit, zda Továrna nápadů již neobsahuje podobný či shodný nápad.

Pole pro vložení nápadu

Jakmile vložíte krátký popis, zobrazí se pole 2 pro podrobnější popis nápadu. Do tohoto pole napište, jak si např. představujete, že by mohl váš návrh fungovat nebo podrobněji nápad rozepište. Uveďte také případnou zkušenost z praxe, která Vás k tomuto nápadu vedla. Svému nápadu můžete rovnou přidělit 1 - 3 hlasy kliknutím na tlačítka 3. Do pole 4 zadejte svou e-mailovou adresu a jméno nebo se přihlaste pomocí Facebooku či Gmailu. Kliknutím na tlačítko Poslat nápad odešlete a vložíte do nápad Továrny nápadů.

Vložení nápadu


Hledání nápadů

Konkrétní nápad můžete vyhledat pomocí pole Vyhledat na panelu v levé části. Všechny nápady si zobrazíte kliknutím na odkaz Navrhuji… na hlavní stránce Továrny nápadů. Pod polem pro vkládání nápadů 1 (viz obrázek výše) je zobrazen filtr, který umožňuje filtrovat zobrazené nápady.

Přehled nápadů


Hlasování

Každý návštěvník má k dispozici 10 hlasů, které může libovolně přidělovat nápadům, které považuje za zajímavé. Nápady, které mají nejvyšší počet hlasů, jsou zobrazovány přímo na hlavní stránce Továrny nápadů. Kliknutím na tlačítko Hlasovat u každého nápadu můžete rovnou přiřadit nápadu preferovaný počet hlasů. Pro vložení hlasů je nutné se přihlásit pomocí vlastní e-mailové adresy a jména, Facebooku nebo Gmailu. Jednomu nápadu můžete přidělit vždy 1-3 hlasy.

Hlasování

Již přidělený hlas (hlasy) k jednomu nápadu můžete kdykoliv odebrat a přidat nápadu jinému, který je pro Vás v danou chvíli zajímavější. Pokud chcete přesunout své hlasy k jinému nápadu, klikněte nejprve na tlačítko Hlasovat u nápadu, kterému jste již přidělili hlasy a klikněte na položku Odstranit hlasy. Všechny vaše hlasy k tomuto nápadu budou odebrány a můžete je použít pro jiný nápad.

Odstranění hlasu

Zbývající počet hlasů, který můžete přidělit, je průběžně zobrazován v panelu na pravé straně Počet hlasů.


Stavy nápadů

Nápady mohou mít několik stavů, které určují, co se aktuálně s daným nápadem děje. Každý vložený nápad je standardně bez definovaného stavu. Stav každého nápadu mění technická podpora ESET. Pro nápady ve stavu Stav DOKONČENO a Stav ZAMÍTNUTO není možné dále hlasovat.

  • bez stavu - Nápad byl vložen do systému a je možné pro něj hlasovat.
  • Stav VYHODNOCOVÁNO - Nápad byl předán k posouzení a aktuálně se čeká na jeho vyhodnocení.
  • Stav V PLÁNU - Nápad bude zapracován do nějaké budoucí verze produktu.
  • Stav VE VÝVOJI - Nápad je aktuálně zapracováván do připravovaného produktu.
  • Stav DOKONČENO - Nápad byl úspěšně zapracován do produktu. Pro nápad není možné dále hlasovat.
  • Stav ZAMÍTNUTO - Nápad byl po vyhodnocení zamítnut. Pro nápad není možné dále hlasovat.

Aktivace hesla

Jakmile se přihlásíte (např. po vložení nápadu), máte v systému založený účet s e-mailovou adresou bez aktivního hesla. Přihlásit se tak můžete kdykoliv jen zadáním e-mailové adresy. Proto doporučujeme ihned po prvním přihlášení přejít do nastavení účtu a heslo aktivovat. Pro aktivaci hesla klikněte na odkaz Nastavení v pravém horním rohu stránky pod vaším jménem.

Nastavení účtu

Na zobrazené stránce klikněte v pravém panelu Nastavení na tlačítko Nastavit heslo. Nyní pod zobrazeným upozorněním Váš profil není chráněn klikněte na odkaz Vytvořit heslo (Create a password). Na e-mailovou adresu obdržíte zprávu s odkazem pro vytvoření hesla.

Nastavení účtu

K nastavení svého účtu se dostanete kliknutím na odkaz Nastavení v pravém horním rohu stránky pod svým jménem. Na stránce s nastavením uvidíte všechny své zadané nápady a v pravém panelu pak můžete upravovat vlastnosti svého účtu. Můžete zde nastavit, zda chcete být upozorněni e-mailovou zprávou, pokud se změní stav vašich nápadů či někdo přidá k vašemu nápadu komentář.

Můžete zde také změnit své jméno a e-mailovou adresu, aktivovat heslo nebo celý účet smazat. Pokud účet smažete, budou odstraněny i všechny vámi vložené nápady. Zůstanou pouze hlasy, které jste nápadům přiřadili. Pro opětovnou aktivaci účtu je nutné se znovu přihlásit.

 Štítky: nápověda, pomoc, nápad, návrh, vylepšení, zlepšení, konkurence, konkurenční řešení

Hodnocení článku (1 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc