Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Nelze spustit program z důvodu uplatnění zásady pro omezení softwaru

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 17.09.2014 11:05:32
Upozornění

Upozornění:
Tento článek je určen pokročilým uživatelům. Neváhejte se případně obrátit pro pomoc na technickou podporu.

 
Po vyléčení počítače od nákazy mohou v systému zůstat ještě další položky (zpravidla záznamy v registru Windows), které stále mohou bránit spuštění bezpečnostních a jiných programů. Pokud se setkáte při spuštění některé aplikace s upozorněním:

V systému Windows nelze tento program otevřít, protože byly uplatněny zásady pro omezení softwaru. Chcete-li získat další informace, otevřete prohlížeč událostí nebo se obraťte na správce systému.

Windows cannot open this program because it has been prevented by a software restriction policy. For more information, open Event Viewer or contact your system administrator.

 

Chyba při spuštění aplikace

 
Postupujte podle následujících kroků:

číslo

Otevřete Prohlížeč událostí systému Windows > Aplikace a najděte záznamy typu Upozornění, které souvisí se zdrojem Software Restriction Policies. Záznamy by měly obsahovat např. následující informaci:

Přístup k prostředku C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\egui.exe byl místně omezen správcem pomocí pravidla zásady {681a0a30-4fef-491f-92f7-172b1f9258bc} uplatněného na cestu C:\Program Files\ESET.

Prohlížeč událostí

číslo Zkopírujte si do schránky identifikátor daného pravidla 681a0a30-4fef-491f-92f7-172b1f9258bc.
číslo

Otevřete editor registru Windows (regedit) a najděte klíč, který obsahuje zkopírovaný identifikátor. Měli byste se dostat ke klíči:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Safer\CodeIdentifiers\0\Paths\{681A0A30-4FEF-491F-92F7-172B1F9258BC}

Editor registru

Tento klíč vymažte a restartujte počítač. Aplikace by poté měla jít normálně spustit.

Hodnocení článku (3 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc