Vložením e-mailové adresy se přihlásíte k odběru novinek.

 
 Aktuální verze

Detekční jádro: 18082 (20180920)

Produkty pro domácnosti: 11.2.63

Produkty pro firmy: 7.0.2073

 Kontrola počítače
ESET Online Scanner

ESET Online Scanner je rychlý nástroj pro kontrolu počítače a odstranění nalezených hrozeb.

 Záchranné médium
ESET SysRescue Live

ESET SysRescue Live je nástroj pro odstranění škodlivého kódu nezávisle na operačním systému.

Databáze znalostí

Jak vzdáleně vyloučit složky a soubory z kontroly počítače?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 17.09.2014 11:04:24

V konfiguračním editoru lze v nastavení profilů kontrol pouze přidávat jednotlivé cíle kontroly. Cílem kontroly může být pevný disk, složka, soubor nebo paměť počítače. Nelze však přímo zde přidat složku či soubor pro vyloučení z této kontroly.

Nastavení cílů kontroly

 

Pokud potřebujete vyloučit určitou složku či soubor z kontroly počítače, vložte ho do obecných výjimek z rezidentní ochrany. Tyto výjimky se totiž vztahují i na kontroly počítače. Obecné výjimky lze definovat v konfiguračním editoru ve větvi Windows Desktop v5 > Kernel > Exclusions. Od klienta verze 5 můžete ve výjimkách použít také systémové proměnné (%UserProfile%, %ProgramFiles%, ...).

Obecné výjimky

 

Upozornění

Upozornění:
Obecné výjimky mají nejvyšší prioritu. Pokud budete mít v obecných výjimkách definovánu výjimku na složku C:\Data ve formátu C:\Data\*.*, nebude tato složka kontrolována rezidentním štítem v reálném čase, ani při ruční nebo naplánované kontrole počítače, která zahrnuje i celý disk C:\.

 

Pokud nechcete aplikovat obecnou výjimku (potřebujete určitou složku vyjmout pouze z ruční či naplánované kontroly počítače) nastavte zvolený profil kontroly přímo v klientském produktu ESET. Na straně klienta je totiž možné označit/odznačit cíle kontroly ve stromové struktuře.

Ve zvoleném profilu označte tedy nejprve celý disk C:\ a poté jednoduše zrušte označení pro složky či soubory, které chcete vyjmout. Nastavení klienta pak vyexportujte do souboru a tento soubor použijte pro definování nové konfigurace či politiky v ERA.

Štítky: SOLN3453, výjimky, výjimka, vzdálená výjimka, vyloučit soubor

(0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Celé jméno:
E-mail:
Komentář:
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?