Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Kde najdu produkt ESET pro iOS a Windows Phone/Windows 10 Mobile?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 09.03.2020 06:24:53

Společnost ESET aktivně vyvíjí produkt určený pro ochranu mobilních zařízení (chytrých telefonů a tabletů) pouze s operačním systémem Android. Dříve nabízela bezpečnostní řešení pro smartphony s operačním systémem Symbian S60/Nokia Anna a Windows Mobile do verze 6.5.

Další operační systémy současnosti jako je iOS od Apple a Windows Phone/Windows 10 Mobile od Microsoftu nebo BlackBerry jsou uzavřenou platformou. To znamená, že veškeré aplikace do zařízení s těmito systémy stahujete výhradně z daného obchodu (iTunes, Marketplace, BlackBerry World), kde aplikace prochází před zveřejněním důkladným testováním a certifikací ze strany poskytovatele. Je tedy minimální šance, aby se do obchodu a potažmo do vašeho telefonu dostala nebezpečná aplikace. Vzhledem k charakteru daných platforem by daná škodlivá aplikace neměla šanci napáchat prakticky žádné škody.

Z tohoto důvodu společnost ESET zatím nenabízí antivirové řešení pro platformu iOS a Windows Phone/Windows 10 Mobile. Ostatní výrobci bezpečnostního software nabízejí nejvýše vlastní verzi internetového prohlížeče, aplikace pro vzdálené nalezení telefonu, zálohování kontaktů atp. Nejedná se však o klasické antivirové programy.

Štítky: Windows Phone, iOS, iPhone, Nokia, Apple, Windows RT, ESET Mobile, tablet, smartphone, chytrý telefon, Windows 10 Mobile, Windows mobile

Hodnocení článku (601 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc