Kde najdu produkt ESET pro iOS a Windows Phone/Windows 10 Mobile?

Autor: | Poslední úprava: 06.01.2014 16:56:19

Společnost ESET aktivně vyvíjí produkt určený pro ochranu mobilních zařízení (chytrých telefonů a tabletů) pouze s operačním systémem Android. Dříve nabízela bezpečnostní řešení pro smartphony s operačním systémem Symbian S60/Nokia Anna a Windows Mobile do verze 6.5.

Další operační systémy současnosti jako je iOS od Apple a Windows Phone/Windows 10 Mobile od Microsoftu nebo BlackBerry jsou uzavřenou platformou. To znamená, že veškeré aplikace do zařízení s těmito systémy stahujete výhradně z daného obchodu (iTunes, Marketplace, BlackBerry World), kde aplikace prochází před zveřejněním důkladným testováním a certifikací ze strany poskytovatele. Je tedy minimální šance, aby se do obchodu a potažmo do vašeho telefonu dostala nebezpečná aplikace. Vzhledem k charakteru daných platforem by daná škodlivá aplikace neměla šanci napáchat prakticky žádné škody.

Z tohoto důvodu společnost ESET zatím nenabízí antivirové řešení pro platformu iOS a Windows Phone/Windows 10 Mobile. Ostatní výrobci bezpečnostního software nabízejí nejvýše vlastní verzi internetového prohlížeče, aplikace pro vzdálené nalezení telefonu, zálohování kontaktů atp. Nejedná se však o klasické antivirové programy.

Štítky: Windows Phone, iOS, iPhone, Nokia, Apple, Windows RT, ESET Mobile, tablet, smartphone, chytrý telefon, Windows 10 Mobile, Windows mobile