Databáze znalostí

Kde najdu produkt ESET pro iOS a Windows Phone/Windows 10 Mobile?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 10.05.2016 14:07:35

Společnost ESET aktivně vyvíjí produkt určený pro ochranu mobilních zařízení (chytrých telefonů a tabletů) pouze s operačním systémem Android. Dále nabízí bezpečnostní řešení pro smartphony s operačním systémem Symbian S60/Nokia Anna a Windows Mobile do verze 6.5.

Další operační systémy současnosti jako je iOS od Apple a Windows Phone/Windows 10 Mobile od Microsoftu nebo BlackBerry jsou uzavřenou platformou. To znamená, že veškeré aplikace do zařízení s těmito systémy stahujete výhradně z daného obchodu (iTunes, Marketplace, BlackBerry World), kde aplikace prochází před zveřejněním důkladným testováním a certifikací ze strany poskytovatele. Je tedy minimální šance, aby se do obchodu a potažmo do vašeho telefonu dostala nebezpečná aplikace. Vzhledem k charakteru daných platforem by daná škodlivá aplikace neměla šanci napáchat prakticky žádné škody.

Z tohoto důvodu společnost ESET zatím nenabízí antivirové řešení pro platformu iOS a Windows Phone/Windows 10 Mobile. Ostatní výrobci bezpečnostního software nabízejí nejvýše vlastní verzi internetového prohlížeče, aplikace pro vzdálené nalezení telefonu, zálohování kontaktů atp. Nejedná se však o klasické antivirové programy.

Štítky: Windows Phone, iOS, iPhone, Nokia, Apple, Windows RT, ESET Mobile, tablet, smartphone, chytrý telefon, Windows 10 Mobile, Windows mobile

Hodnocení článku (595 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (4)

jakub varadinek
29.12.2014 21:01:00
A kdyz si stahnu vir treba s hudbou,obrazky nebo z emailu nebo prijatou smskou?
Martin Buchta
31.12.2014 09:33:51
Dobrý den,
pokud by nějaký škodlivý kód pro tyto platformy existoval a skutečně by se do zařízení dostal uvedeným způsobem, neměl by stejně oprávnění k provádění jakýchkoli "škodlivých" akcí.
Ludek Domabyl
06.09.2016 15:51:54
Nemyslím si , že tato situace bude napořád a co potom řekl bych, že by prevence byla na místě. Uvítal bych tady z vaší strany aspoň app vzdálené nalezení telefonu abych mimo PC , tabletu mohl zapojit i mobil s W10 do
Anti-theft programu. Za ta leta jsem vyzkoušel Micrisoft Esencial, Antispy Terminátor, AVG antiviry a žádný nedokázal zajistit aspoň 80% ochranu. A protože jsem jejich nedostatky řešil Online scannerem od vás tak jsem nakonec od vás antivir koupil a zatím spokojenost. DL
Robert Hammer
19.10.2018 21:58:01
Nabourali mi IPhone 7, mám důkazy. Cizi aplikaci vám do Iphonu nenainstakuji, ale vědí ovlivnit ostatní apkikace!
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?