Databáze znalostí

Jak odeslat vzorky do virové laboratoře ESET?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 25.01.2019 15:59:21

Pro nahlášení falešného poplachu, odeslání podezřelého souboru nebo webové stránky do virových laboratoří ESET pro detailní analyzování využijte internetový formulář nebo odešlete žádost na technickou podporu přímo z produktu ESET. Jako přílohu přiložte infikovaný soubor a do popisu uveďte následující informace týkající se zasílaného vzorku:

  • proč si myslíte, že se jedná o infekci nebo falešný poplach,
  • kde jste soubor/aplikaci získali,
  • pokud víte o jiném produktu/společnosti, která jej detekuje,
  • případně další informace, které považujete za důležité a mohly by pomoci při identifikaci zdroje nákazy.
Upozornění

Upozornění:
Soubor zabalte, například jako ZIP archiv, a opatřete archiv heslem. Heslo nezapomeňte uvést do popisu.
Pokud je soubor velký, postupujte podle tohoto návodu.


Phishing

Pro nahlášení phishingové stránky využijte samostatný formulář. Odkaz na něj naleznete rovněž v rozšířešeném nastavení produktu (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně) v sekci Web a mail > Anti-Phishingová ochrana > Nahlásit.


Spam

Nevyžádané zprávy, které produkt ESET neoznačil jako spam, zasílejte jako přílohu v originálním formátu (.eml nebo .msg) na adresu moc.tese@maps. Chybně označené zprávy zasílejte naopak na adresu moc.tese@mapson.


Chybně kategorizovaný web

Pokud používáte Rodičovskou kontrolu nebo Filtrování obsahu webu pro omezení přístupu na webové stránky podle kategorií a narazili jste na špatně zařazenou webovou stránku, pro přehodnocení využijte níže zobrazený formulář.

Štítky: KB141, vzorek k analýze, jak odeslat vir, spam, nevyžádaný e-mail, podezřelý soubor, infikovaný soubor, škodlivý soubor, škodlivá stránka, phishing, filtrování obsahu webu

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?