Byl detekován virus, ale infiltraci nelze léčit nebo vymazat

Autor: | Poslední úprava: 21.09.2020 16:50:36

V některých případech se bezpečnostnímu produktu ESET nepodaří odstranit infikované soubory bez ohledu na to, zda byly detekovány rezidentní kontrolou nebo uživatelskou smart/hloubkovou kontrolou disku. Zpravidla k tomuto dochází ve chvíli, kdy je infiltrace zavedena v operační paměti nebo je soubor škodlivého kódu aktivní.

Nelze léčit

Pokud váš bezpečnostní produkt ESET zachytil v počítači hrozbu, ale není možné její odstranění standardními kroky, můžete využít následující možnosti:

Spusťte kontrolu počítače v nouzovém režimu Windows:
Jak spustit kontrolu počítače v nouzovém režimu Windows?

Spusťte počítač v nouzovém režimu se sítí a použijte ESET Online Scanner.

Vytvořte záchranné médium ESET SysRescue Live, spusťte počítač z tohoto média a proveďte kontrolu počítače mimo operační systém:
Jak vytvořit bootovací CD/DVD/USB s ESET SysRescue Live?
Jak provést kontrolu počítače pomocí ESET SysRescue Live?

Pokud se nepodaří škodlivý kód odstranit, kontaktujte prosím technickou podporu.


Další informace k detekované infiltraci ve speciálních souborech a složkách

  • Pokud byla hrozba nalezena uvnitř archivu, který je chráněn heslem, odstraňte celý infikovaný archiv, případně pouze infikované soubory.
  • V případě detekované hrozby uvnitř souboru s příponou .dbx soubor otevřete v aplikaci Outlook Express a infikovanou zprávu vymažte ručně.
  • Pokud byla infiltrace detekována ve spustitelném souboru .exe nebo .dll knihovně komprimované pomocí archivátoru UPX a nebylo možné infiltraci odstranit, zašlete soubor k analýze.
  • V případě, že byla infiltrace nalezena v systémové složce $Recycle.Bin a System Volume Information, nejedná se o přímé bezprostřední riziko. Detekované soubory jsou uloženy v Koši, případně v záloze, kterou vytvořila funkce Obnovení systému. Vysypte Koš a odstraňte body obnovy.
  • Pokud byl detekován v cache Java, vymažte cache ručně podle tohoto postupu (anglicky).
  • Potenciálně nechtěné aplikace není možné standardním způsobem léčit. Odstraňte je ručně (odinstalujte program, kterého jsou součástí) nebo spusťte hloubkovou kontrolu počítače s přísným léčením.
  • Hrozbu ve spouštěcí oblasti (MBR sektoru) pevného disku odstraníte jeho opravou podle tohoto postupu.

 

Štítky: KB3034, nelze léčit, jak vyléčit operační paměť, nelze vymazat vir, chyba při léčení