Databáze znalostí: Domácnosti > Návody a postupy

Jak zapnout funkci Anti-Theft v produktech ESET pro Windows?

Autor: | Poslední úprava: 05.01.2022 16:48:05

Součástí vybraných produktů ESET určených pro domácí uživatele je funkce Anti-Theft, která umožňuje vystopování zařízení v případě ztráty nebo odcizení. Po vytvoření online ESET účtu a aktivaci funkce Anti-Theft si po označení zařízení jako ztracené monitorovat můžete zobrazit jeho polohu na mapě, získat snímky obrazovky i fotografie z webkamery, ve chvíli, kdy se zařízení připojí k internetu. Samozřejmostí je bezpečnostní opatření, kdy nálezce případně zloděj nedostane k vašim osobním datům a nehrozí jejich zneužití.

Pokud vlastníte notebook nebo jiný mobilní počítač a chráníte jej pomocí programu ESET Internet Security nebo ESET Smart Security Premium, aktivujte funkci Anti-Theft pomocí následujících kroků. Pro vypnutí funkce Anti-Theft si zobrazte tento návod.

Důležité:
Funkci ESET Anti-Theft neaktivujte, pokud je váš notebook vybaven technologií Intel Anti-Theft.

Otevřete hlavní okno programu ESET. Pokud nevíte jak, postupujte podle tohoto návodu.

V hlavním okně programu klikněte na odkaz Zapnout Anti-Theft.

Hlavní okno programu ESET

Poznámka:
Pokud jste upozornění na aktivaci Anti-Theft dříve vypnuli, můžete nyní funkci Anti-Theft zapnout kliknutím na Nastavení > Bezpečnostní nástroje a v části Anti-Theft přesuňte přepínač vpravo kliknutím do polohy zapnuto.

V závislosti na způsobu přihlašování k účtu ESET HOME potvrďte připojení k účtu a aktivaci funkce Anti-Theft. V případě přihlášení e-mailovou adresou a heslem zadejte tyto údaje a klikněte na tlačítko Přihlásit se, nebo klikněte na možnost vytvoření účtu ESET HOME.

Přihlášení k účtu home.eset.com

Je dobré vědět:
Pokud účet ESET HOME nemáte vytvořený, vytvořte si jej dle tohoto návodu v příručce.

Pokud se vám při přihlášení zobrazí chyba ECP.5, zadali jste nesprávné přihlašovací údaje.

Zadejte název přidávaného zařízení (ve výřezu vlevo). Pod tímto názvem se bude ve vašem účtu ESET HOME v části Anti-Theft zobrazovat – výřez vpravo). Klikněte na tlačítko Pokračovat.

Přihlášení k účtu home.eset.com

Nyní dokončete nastavení v programu ESET kliknutím na tlačítko Dokončit nastavení na ESET HOME.

Dokončení online registrace

Po úspěšné registraci se přihlaste k účtu ESET HOME a zkontrolujte, že je vše v pořádku. Klikněte na dlaždici ESET Anti-Theft pro zobrazení zařízení spravovaných službou Anti-Theft.

portál ESET HOME

Je dobré vědět:
Nyní je by bylo dobré zařízení optimalizovat. V případě ztráty nebo odcizení zařízení klikněte v portálu  na tlačítko Moje zařízení je ztracené.

Video návod:
Ve videu se můžete seznámit s technologií Anti-Theft a jejím ovládání prostřednictvím portálu ESET HOME (video zobrazuje postup v předešlé verzi my.eset.com, ovšem postup je stejný)

Štítky: KB3158, SOLN3158, aktivovat Anti-Theft, zapnout Anti-Theft, antitheft