Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Jak zapnout funkci Anti-Theft v produktech ESET pro Windows?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 10.09.2020 15:48:44

Součástí vybraných produktů ESET určených pro domácí uživatele je funkce Anti-Theft, která umožňuje vystopování zařízení v případě ztráty nebo odcizení. Po vytvoření online ESET účtu a aktivaci funkce Anti-Theft si po označení zařízení jako ztracené monitorovat můžete zobrazit jeho polohu na mapě, získat snímky obrazovky i fotografie z webkamery, ve chvíli, kdy se zařízení připojí k internetu. Samozřejmostí je bezpečnostní opatření, kdy nálezce případně zloděj nedostane k vašim osobním datům a nehrozí jejich zneužití.

Pokud vlastníte notebook nebo jiný mobilní počítač a chráníte jej pomocí programu ESET Internet Security nebo ESET Smart Security Premium, aktivujte funkci Anti-Theft pomocí následujících kroků. Pro vypnutí funkce Anti-Theft si zobrazte tento návod.

Důležité:
Funkci ESET Anti-Theft neaktivujte, pokud je váš notebook vybaven technologií Intel Anti-Theft.

Otevřete hlavní okno programu ESET. Pokud nevíte jak, postupujte podle tohoto návodu.

V hlavním okně programu klikněte na odkaz Zapnout ESET Anti-Theft.

Hlavní okno programu ESET

Poznámka:
Pokud jste upozornění na aktivaci ESET Anti-Theft dříve vypnuli, můžete nyní funkci Anti-Theft zapnout kliknutím na Nastavení > Bezpečnostní nástroje a v části Anti-Theft přesuňte přepínač vpravo kliknutím do polohy zapnuto.

V zobrazeném dialogovém okně klikněte na tlačítko Vytvořit účet.

Přihlášení k účtu my.eset.com

Je dobré vědět:
V případě, že již máte my.eset.com účet založen, zadejte přihlašovací údaje a klikněte na tlačítko Přihlásit se. Po zadání názvu počítače a dokončení akce není nutné postupovat podle dalších kroků.

V zobrazeném dialogovém okně zadejte e-mailovou adresu a heslo, které budete používat do my.eset.com. Zaškrtněte požadované kolonky a klikněte na tlačítko Vytvořit nový účet.

Přihlášení k účtu my.eset.com

Poznámka:
Jako uživatelské údaje k my.eset.com účtu nepoužívejte své licenční údaje k programu ESET. Heslo se musí skládat z minimálně 8 znaků a musí obsahovat kombinaci písmen a čísel. Pokud se vám zobrazí chyba ECP.5, zadali jste špatné přihlašovací údaje.

Zadejte název přidávaného zařízení (pod tímto názvem se bude ve vašem účtu my.eset.com zobrazovat - výřez vpravo). Klikněte na tlačítko Pokračovat.

Přihlášení k účtu my.eset.com

Nyní dokončete nastavení v programu ESET kliknutím na tlačítko Zavřít.

Dokončení online registrace

Po úspěšné registraci budete automaticky přihlášeni k nově vytvořenému účtu. Kliknutím na ikonu ESET Anti-Theft zobrazíte připojené zařízení.

my.eset.com portál

Nyní můžete vyřešit problém s optimalizací zařízení. V případě ztráty nebo odcizení klikněte na tlačítko Moje zařízení je ztracené.

Je dobré vědět:
Pokud jste funkci aktivovali, ale nechcete zařízení plně optimalizovat, můžete potlačit zobrazování upozornění na toto bezpečnostní riziko.

Video návod:
Ve videu se můžete seznámit s technologií Anti-Theft a jejím ovládání prostřednictvím portálu my.eset.com.

Štítky: KB3158, SOLN3158, aktivovat Anti-Theft, zapnout Anti-Theft, antitheft

Hodnocení článku (2 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc