Databáze znalostí

Jak zapnout funkci Anti-Theft v produktech ESET pro Windows?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 06.03.2020 14:14:44

Součástí vybraných produktů ESET určených pro domácí uživatele je funkce Anti-Theft, která umožňuje vystopování zařízení v případě ztráty nebo zcizení. Po vytvoření online ESET účtu a aktivaci funkce Anti-Theft si po označení zařízení jako ztracené monitorovat můžete zobrazit jeho polohu na mapě, získat snímky obrazovky i fotografie z webkamery, ve chvíli, kdy se zařízení připojí k internetu. Samozřejmostí je bezpečnostní opatření, kdy nálezce případně zloděj nedostane k vašim osobním datům a nehrozí jejich zneužití.

Pokud vlastníte notebook nebo jiný mobilní počítač a chráníte jej pomocí programu ESET Internet Security nebo ESET Smart Security Premium, aktivujte funkci Anti-Theft pomocí následujících kroků. Pro vypnutí funkce Anti-Theft si zobrazte tento návod.

Důležité:
Funkci ESET Anti-Theft neaktivujte, pokud je váš notebook vybaven technologií Intel Anti-Theft.

Otevřete hlavní okno programu ESET. Pokud nevíte jak, postupujte podle tohoto návodu.

V hlavním okně programu klikněte na odkaz Zapnout ESET Anti-Theft.

Hlavní okno programu ESET

Poznámka:
Pokud jste upozornění na aktivaci ESET Anti-Theft dříve vypnuli, můžete nyní funkci Anti-Theft zapnout kliknutím na Nastavení Bezpečnostní nástroje Anti-Theft Nastavit.

V zobrazeném dialogovém okně klikněte na tlačítko Vytvořit nový účet.

Přihlášení k účtu my.eset.com

Je dobré vědět:
V případě, že již máte my.eset.com účet založen, zadejte přihlašovací údaje a klikněte na tlačítko Přihlásit se. Po zadání názvu počítače a dokončení akce není nutné postupovat podle dalších kroků.

Propojení ESET Smart Security s my.eset.com účtem

V dalším roku zadejte název počítače, jak se má identifikovat na portálu my.eset.com a klikněte na tlačítko Další.

Zadání názvu počítače

Nyní dokončete nastavení v programu ESET kliknutím na tlačítko Vytvořit nový účet online.

Dokončení online registrace

V internetovém prohlížeči se automaticky otevře webová stránka s registračním formulářem pro vytvoření nového my.eset.com účtu. Vyplňte požadovaná pole, odsouhlaste licenční podmínky a klikněte na tlačítko Vytvořit účet.

Vytvoření nového my.eset.com účtu

Poznámka:
Jako uživatelské údaje k my.eset.com účtu nepoužívejte své licenční údaje k programu ESET. Heslo se musí skládat z minimálně 8 znaků a musí obsahovat kombinaci písmen a čísel. Pokud se vám zobrazí chyba ECP.5, zadali jste špatné přihlašovací údaje.

Po úspěšné registraci budete automaticky přihlášeni k nově vytvořenému účtu a celý proces registrace dokončete kliknutím na aktivační odkaz, který naleznete ve své e-mailové schránce.

my.eset.com portál

Nyní můžete vyřešit problém s optimalizací zařízení. V případě krádeže nebo zcizení klikněte na tlačítko Moje zařízení je ztracené.

Je dobré vědět:
Pokud jste funkci aktivovali, ale nechcete zařízení plně optimalizovat, můžete potlačit zobrazování upozornění na toto bezpečnostní riziko.

Video návod:
Ve videu se můžete seznámit s technologií Anti-Theft a jejím ovládání prostřednictvím portálu my.eset.com.

Štítky: KB3158, SOLN3158, aktivovat Anti-Theft, zapnout Anti-Theft, antitheft

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc