Databáze znalostí: Domácnosti

Jak aktualizovat program ESET pro Windows na nejnovější verzi?

Autor: | Poslední úprava: 17.10.2013 16:02:38

V rámci licence nejste vázáni na používání konkrétní verze programu ESET. Proto můžete po vydání nové verze programu provést jeho aktualizaci jedním z následujících způsobů a to se současným zachováním nastavení včetně informace o licenci. Pro zajištění maximální ochrany a získání nejnovější funkcí doporučujeme používat vždy nejnovější verzi produktu.

» Instalace nové verze programu ESET stažením z webových stránek

» Aktualizace přímo z programu ESET

» Prostřednictvím konzole pro vzdálenou správu

Poznámka:
Přehled aktuálních verzí produktů ESET naleznete v tomto článku.

Ruční instalace nové verze v den vydání

Najděte produkt odpovídající vaší licenci a klikněte na tlačítko Stáhnout.

Doporučení:
Zakoupením alespoň 5 licencí jste automaticky získali možnost využívat firemní produkty (ESET Endpoint Antivirus / ESET Endpoint Security). Ty se od domácích produktů liší tím, že je můžete spravovat centrálně prostřednictvím konzole pro vzdálenou správu (ESET Security Management Center). Pokud však tuto možnost nevyužíváte, doporučujeme při menším počtu zařízení nainstalovat odpovídající produkt pro domácnosti (ESET NOD32 Antivirus případně ESET Internet Security). Získáte tak výhody automatické aktualizace a nepřijdete o žádné funkce. Produkty pro firemní uživatele se z důvodu specifických požadavků zákazníků neaktualizují na novou verzi automaticky.

Stažený instalační balíček spusťte a postupujte podle kroků na obrazovce.


Aktualizace na nejnovější verzi přímo z programu (domácnosti)

Programy ESET určené pro domácnosti od verze 5 mohou automaticky kontrolovat dostupnost nové verze programu. Tato "programová aktualizace" je však vydávána vždy s určitým zpožděním. Nová verze je vždy nejprve k dispozici ke stažení na našich webových stránkách. Pokud se Vám na pracovní Ploše nebo v hlavním okně programu zobrazilo oznámení, že je dostupná nová verze, postupujte podle následujících kroků.

Zobrazit/skrýt návod »

Otevřete hlavní okno programu ESET. Pokud nevíte jak, postupujte podle tohoto návodu.

Hlavní okno programu ESET

Klikněte na možnost Aktualizovat produkt nebo přejděte na záložku Aktualizace a klikněte na tlačítko Nainstalovat.

Sekce Aktualizace v hlavním okně programu ESET

Zahájí se stahování nové verze programu a provede se aktualizace na novou verzi.

Pro dokončení celé akce restartujte počítač.

Dokončení aktualizace produktu ESET


Spravuji produkty centrálně

Pokud využíváte konzoli pro vzdálenou správu, balíčky jsou standardně dostupné v ESET repozitáři a aktualizaci provedete prostřednictvím klientské úlohy na instalaci aplikace.

Štítky: KB2476, SOLN2476, je dostupná nová verze, nová verze, aktualizace eset, aktualizace programu, aktualizace na vyšší verzi, jak aktualizovat na vyšší verzi, ugrade programu, upgrade eset