Databáze znalostí: Domácnosti > Licence / aktivace

Mohu více operačních systémů na jednom počítači chránit jednou licencí?

Autor: | Poslední úprava: 07.10.2013 10:35:50

Unilicence

Jako domácí uživatelé můžete v rámci ESET Unilicence zabezpečit jednou licencí až 3 operační systémy na jednom domácím fyzickém počítači. Nezáleží, zda další operační systémy jsou nainstalované ve virtuálním prostředí (Virtual Machine, Boot Camp, Parallels Desktop) nebo fyzicky na pevném disku (multi boot). Licence není vázána na konkrétní zakoupený produkt, proto je možné ji použít v dalších ESET produktech pro jiné operační systémy. Licence není vázána ani na jeden konkrétní počítač.

Příklad 1:

Máte zakoupenou licenci pro ESET Internet Security a používáte notebook s operačním systémem Windows. Při nákupu nového notebooku se rozhodnete pro MacBook. Na původním notebooku tedy ESET Internet Security odinstalujte a s pomocí svých licenčních údajů si nainstalujte ESET CyberSecurity Pro na nový MacBook. Není nutné kupovat novou licenci. Stejně tak, pokud na tomto Macu budete dále používat systém Windows v prostředí Boot Camp nebo Parallels Desktop, jednoduše do tohoto prostředí nainstalujete produkt pro Windows. Vše v rámci jedné licence.

Příklad 2:

Máte zakoupenou licenci pro ESET Internet Security a používáte počítač s operačním systémem Windows 10. Rozhodnete se, že si do Hyper-V nainstalujete Windows 11, abyste si nový operační systém vyzkoušeli. Do virtualizovaného počítače si nainstalujete ESET Internet Security, který aktivujete stejnými licenčními údaji. Oba produkty tedy můžete používat v rámci jedné licence, není nutné kupovat licenci novou.

Příklad 3:

Máte zařízení s operačním systémem Android, které umožnuje vytvoření více uživatelů profilů (například Druhý prostor) a zakoupenou licenci pro ESET Mobile Security. Pro zajištění ochrany všech profilů aplikaci nainstalujete do každého z nich a samostatně aktivujete. Není nutné kupovat licenci pro každý prostor.

Je dobré vědět:
Ve výše uvedených případech nedochází k porušování licenčních podmínek. Hlášení o nadužívání licence zobrazované v licenční části portálu ESET HOME je v tomto případě pouze informační. Další podrobné informace o ESET Unilicenci naleznete na samostatné stránce

Štítky: bootcamp, virtuální operační systém, Mac OS, multilicence, boot manager, více licencí, více počítačů, několik počítačů