Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

Při kontrole počítače nejsou zkontrolovány všechny soubory

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 24.10.2013 14:32:28

Kontrola počítače (složek, souborů) se provádí při běžném chodu operačního systému a ostatních aplikací. Systém i aplikace si při svém chodu drží výhradně otevřené soubory na pevném disku a potom není možné je zkontrolovat (další aplikace, kterou je v tomto případě Antivirus k nim již nemůže přistoupit). Stejně tak se na disku nacházejí speciálně zabalené či zašifrované soubory a ty není možné během kontroly rozbalit a zkontrolovat.

Standardně jsou do výpisu (protokolu) kontroly vypisovány jen soubory, které se z výše uvedeného důvodu nepodaří zkontrolovat. Všechny ostatní (neuvedené) soubory, jsou standardně zkontrolovány. Během kontroly počítače nebo po jejím dokončení mohou být v protokolu uvedeny například tyto informace:

C:\Program Files\AV Editor\AVSEQ01.DAT - poškozený archiv

C:\Složka\7-Zip-0000.sfv - chyba - soubor je chráněn heslem

C:\Složka\internal.cab » CAB - vyskytl se problém při čtení archivu

C:\1SVOEDAV\TemplateContainer[1].swf » CWS » file.swf - archiv je poškozen a soubor nemůže být extrahován

C:\hiberfil.sys - chyba při otevírání [4]

 

Pokud tedy najdete v protokolu některou z výše uvedených informací, znamená to, že kontrola počítače proběhla v pořádku. Výskyt souborů, které není možné zkontrolovat je zcela běžný a normální jev.

 

Štítky: chyby při kontrole počítače, chyby souborů, kontrola souborů

Hodnocení článku (10 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc