Produkty ESET, které jsou na konci svého životního cyklu, již nebudou zajišťovat ochranu vašeho počítače:
Staré a nepodporované verze produktů ESET si brzy přestanou stahovat aktualizace detekčního jádra a programových modulů. Pro zajištění maximální ochrany si bezplatně aktualizujte vámi používané řešení ESET na nejnovější verzi. Přehled dotčených verzí společně s možnými aktualizačními scénáři naleznete v migračním průvodci.

Databáze znalostí

SMS příkazy pro ESET Mobile Security

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 16.09.2020 15:50:07

ESET Mobile Security určený pro ochranu mobilních zařízení s operačním systémem Android disponuje funkcemi, pro vzdálené ovládání ztraceného/odcizeného zařízení. Stačí pouze z nastaveného důvěryhodného kontaktu odeslat SMS s příkazem ve tvaru příkaz heslo, kde heslo nahraďte vaším bezpečnostním heslem. Pokud máte nastaveno heslo "2323", bude sms příkaz pro zamknutí zařízení eset lock 2323.

Důležité:
functionality description

Z důvodu změn podmínek společnosti Google od ledna 2019 lze zablokovat zařízení pomocí aplikace stažené na Google Play pouze v případě, že máte rovněž nainstalovanou aplikaci ESET SMS Tool.

U aplikace nainstalované z jiného zdroje zůstala funkčnost zablokování z důvěryhodného kontaktu zachována beze změny.

Poznámka:
SMS příkazy jsou podporovány pouze na zařízeních schopných příjmu volání a SMS zpráv.

Seznam SMS příkazů pro vzdálené ovládání mobilního zařízení

Příkaz Funkce
eset find Obdržíte GPS souřadnice ztraceného zařízení s odkazem na dané místo v mapách Google. Pokud bude získána přesnější pozice, zařízení brzy odešle další informaci o své pozici.
eset lock Zařízení se uzamkne a bude možné jej odblokovat pouze bezpečnostním heslem nebo SMS příkazem.
eset remote reset Zařízení se odemkne a aktuálně vložená SIM karta bude přidána do seznamu důvěryhodných SIM karet (byla-li SIM karta vyměněna).
eset siren Na zařízení se spustí siréna, i pokud je hlasitost ztlumena.
eset wipe Všechny kontakty, zprávy, e-maily, účty, obsah SD karty, hudba, obrázky a videa uložená v systémových složkách budou nenávratně odstraněna ze zařízení.

Je dobré vědět:
ESET Mobile Security nepodporuje zařízení s více než 1 SIM kartou, tzv. Dual SIM a zařízení s rootem. Od Androidu verze 4.4 není možné filtrovat zprávy. Z tohoto důvodu se příchozí SMS příkaz zobrazí v doručených zprávách. Nicméně vzdálený příkaz se provede.

Štítky: sms příkazy, seznam sms příkazů, eset mobil, eset mobile security, seznam příkazů

Hodnocení článku (6 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc