Databáze znalostí

Ochrání mě ESET před Java 0-day exploit?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 05.03.2014 10:39:32

Java patří mezi nejzranitelnější doplňky internetových prohlížečů a neustále jsou v ní objevovány nové a nové chyby. Mezi nejzávažnější zranitelnosti patří tzv. 0-day exploity, před nimiž nejste chráněni od jejich objevení až do doby vydání aktualizace, což může být řádově ve dnech, týdnech, měsících, ale také horizontu několika let, případně nejsou opraveny nikdy.

Protože bezpečnostní produkty ESET monitorují zranitelné bezpečnostní díry ve vybraných aplikacích třetích stran, dokáží v mnoha případech zabránit jejich zneužití. To platí také pro zero-day exploity. Přesto v případě výskytu kritické zranitelné chyby doporučujeme doplněk Java vypnout do doby, než bude vydána aktualizace.

Upozornění

Upozornění:
Pokud doplněk Java nepotřebujete kvůli specifické aplikaci, doporučujeme jej z počítače odinstalovat a snížit tak bezpečnostní riziko. Komerční banka již tento doplněk nevyžaduje od října 2013.

  

Štítky: SOLN3216, java zero day, java 0-day, java exploit

Hodnocení článku (0 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?