Databáze znalostí

Co je to potenciálně nechtěná aplikace?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 20.05.2019 11:40:06

Součástí produktů ESET je funkce, která detekuje potenciálně nechtěné aplikace. Po jejím zapnutí budete informováni o aplikacích, které sice nepředstavují bezprostřední bezpečnostní riziko, přesto mohou mít negativní dopad na výkon a odezvu systému. Takové aplikace se nejčastěji do systému instalují po souhlasu uživatele. Jedná se typicky o různé doplňky internetových prohlížečů tzv. toolbary nebo aplikace, které například rádoby vyčistí počítač. Tyto nechtěné doplňky bývají zpravidla přidruženy k instalaci jiné, obvykle legitimní, aplikace. Jejich instalaci máte možnost odmítnout.

Upozornění

Poznámka:
Zapnutí detekce potenciálně nechtěných aplikací můžete provést již v průběhu instalace produktu ESET. Změnit jej můžete kdykoli později v nastavení aplikace.

  Upozornění na potenciálně nechtěnou aplikaci

 
V drtivé většině případů aplikace detekované jako potenciálně nechtěné v počítači nepotřebujete. Jejich instalace není doporučena, protože mohou způsobovat:

  • zobrazování nechtěných oken,
  • aktivaci a běh skrytých procesů,
  • zvýšenou spotřebu systémových zdrojů,
  • změnu výsledků vyhledávání,
  • komunikaci se servery vydavatele aplikace.

 

Pokud detekovanou aplikaci znáte a chcete ji dále používat, můžete ji vložit na seznam výjimek. Pro přidání výjimky klikněte v dialogovém okně oznamujícím detekci potenciální hrozby na položku Další možnosti a vyberte možnost Vyloučit z detekce. Pro kompletní vypnutí detekce potenciálně nechtěných aplikací postupujte podle tohoto návodu.

 

Štítky: SOLN2629, KB2629, pua, potenciálně nechtěná aplikace, toolbar, reklamy, win32/toolbar, conduit, amonetize, bandoo, qvo6, dosearch, google, yahoo, babylon, somoto

Hodnocení článku (31 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?