Databáze znalostí

Chyba při komunikaci s jádrem systému

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 10.10.2014 15:27:01

Součástí produktů ESET je služba, která zajišťuje komunikaci mezi jednotlivými součástmi aplikace a na pozadí monitoruje běžící procesy. Vlivem špatné konfigurace systému nebo infikováním počítače, může dojít k tomu, že se vám při spuštění počítače zobrazí upozornění:

Chyba při komunikaci s jádrem systému.

Pro obnovení funkčnosti produktů ESET postupujte podle následujících kroků:

» Zkontrolujte, zda běží služba ESET

» Zkontrolujte, zda nemáte infikovaný počítač

» Proveďte novou instalaci aplikace ESET

Jak zkontrolovat, zda běží služba ESET

číslo

Klikněte na Start a vyberte možnost Spustit. Do zobrazeného dialogu zadejte services.msc a klikněte na OK.
Pokud máte Windows Vista a vyšší, stačí kliknout na Start, do pole Prohledat programy a soubory zadat příkaz services.msc a stisknout klávesu Enter.

číslo

V zobrazeném dialogovém okně Služby najděte položku ESET Service a dvojklikem otevřete okno Vlastnosti.

číslo

Ověřte, že Typ spouštění je nastaven na Automaticky a na řádku Stav služby se zobrazuje Spuštěno. Poté klikněte na Použít a OK.
Pokud služba neběží a není ji ani možné spustit, pokračujte druhou částí návodu.

Spuštění konzole Služby

nahoru


Jak provést novou instalaci aplikace ESET?

číslo

Pro kompletní odebrání aplikace ESET postupujte podle článku: Jak ručně odinstalovat program ESET? Pomocí tohoto postupu kompletně odeberete aplikaci ESET ze systému Windows, včetně případných poškozených souborů.

číslo

Nyní znovu nainstalujte aktuální verzi produktu ESET:

Přejít na stránku Ke stažení pro domácnosti >>
Přejít na stránku Ke stažení pro firmy >>


Jak odstranit virovou nákazu, která blokuje službu ESET

Vypnutí služby ESET může mít v některých případech na svědomí vir Win32/IRCBot.ANR nebo Win32/Sirefef. V případě infiltrace počítače není možné službu spustit a také při pokusu o novou instalaci programu ESET operace skončí s chybovým hlášením o nedostatečných právech uživatele. Pro odstranění infekce postupuje podle následujících kroků:

číslo

Stáhněte si nástroj ESET Win32/IRCbot.ANR trojan cleaner a uložte jej například na Plochu:Stáhnout program

číslo

Přejděte na Plochu a dvojklikem na ESETIRCBotANRCleaner.exe spusťte stažený nástroj ESET.
Pokud se vám zobrazí dotaz, zda chcete povolit, aby následující program provedl změny v tomto počítači, klikněte na Ano a potvrďte jeho spuštění kliknutím na Spustit.

číslo

Po spuštění proběhne vyčištění systému, na krátkou dobu se zobrazí okno příkazového řádku, a po dokončení operace restartujte počítač.

Pokud v systému nebyla nalezena infiltrace Win32/IRCBot.ANR, použijte nástroj pro odstranění infiltrace Win32/Sierefef.

nahoru

Štítky: SOLN2280, chyba při komunikaci s jádrem systému, kernel error, Win32/IRCBot.ANR cleaner, chyba při komunikaci, komunikaci s jádrem systému, Error communicating with kernel

Hodnocení článku (4 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (6)

Bohumil Pivko
12.12.2013 00:52:33
Ahoj mám problém v ovládacích panelech jsem zmáčkl odinstalovat eset a nějak se mi kousnul celí sistém a nemůžu se esetu zbavit v ovl. panelech není a přitom je stále na C prosím o radu jak se ho zbavit brání mi to v instalaci nového Esetu.
Martin Buchta
12.12.2013 12:45:36
Dobrý den,
Do vyhledávacího pole v horní části stránky zadejte "Jak ručně odinstalovat program ESET?" a postupujte podle zobrazených kroků.
lukas dubovsky
17.01.2014 16:01:57
mam problem v sluzbach nemam to eset services
Martin Buchta
20.01.2014 13:19:14
Dobrý den,
Pro opravení instalace produktu ESET nejprve stávající verzi odinstaluje podle článku "Jak ručně odinstalovat program ESET?". Následně si z webových stránek www.eset.cz stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi vámi zakoupeného produktu ESET.
Michaela Kaufmanová
27.01.2014 10:38:36
Zdravím,
problém s hláškou "Chyba při komunikaci s jádrem systému" se mi opakovaně vrací. Služba Eset vždy běží a po použití výše uvedeného cleaneru a restartu pc problém na určitou dobu zmizí. Ani Eset online scanner neodhalil žádné závažnější infiltrace, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že mi tu ten vir celou dobu sedí, jako žába na prameni. Někdy musím výše popsaný postup opakovat několik dní za sebou, někdy se hláška objeví až po měsíci.
Po včerejším použití cleaneru se antivirus tváří, že mu plně postačuje aktualizace dva dny stará. Pomůže antivirus odinstalovat a znovu nainstalovat? Neexistuje ještě jiné řešení tohoto problému? Děkuji za odpověď.
Martin Jonáš
27.01.2014 13:41:30
Dobrý den,
postupujte prosím podle třetí části "Jak provést novou instalaci aplikace ESET?" přímo v tomto článku. Pokud i po čisté nové instalaci bude docházet ke stejným problémům, kontaktujte technickou podporu.
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Ochrana před roboty 
 
Pro přidání komentáře musíte vyplnit ochranu před roboty.
Kolik je dva krát tři?