Vložením e-mailové adresy se přihlásíte k odběru novinek.

 
 Aktuální verze

Virová databáze: 15137 (20170323)

Produkty pro domácnosti: 10.1.204

Produkty pro firmy: 6.5.2094

 Kontrola počítače
ESET Online Scanner

ESET Online Scanner je rychlý nástroj pro kontrolu počítače a odstranění nalezených hrozeb.

 Záchranné médium
ESET SysRescue Live

ESET SysRescue Live je nástroj pro odstranění škodlivého kódu nezávisle na operačním systému.

Databáze znalostí

Jak rozpoznat nevyžádanou poštu (spam)?

Autor: Martin Buchta | Poslední aktualizace: 15.12.2014 17:51:35

Nevyžádané zprávy neboli spam tvoří naprostou většinu odeslaných e-mailových zpráv. Některé zprávy odhalíte snadno, protože jsou psané v cizím jazyce nebo zlámanou češtinou, která je výstupem online překladače. Velké množství nevyžádaných a podvodných zpráv dnes na pohled působí důvěryhodně, přesto byste neměli otevírat přílohy e-mailu ani klikat na vložené odkazy.

Pokud si nejste jisti, zda se jedná o spam, zodpovězení následujících otázek vám pomůže.

Upozornění

Poznámka:
Pokud vás zaujme výhodná nabídka na nákup zboží nebo služeb v nevyžádané zprávě, důkladně si ověřte, zda se jedná o solidního prodejce.

Jak poznat, že jde o spam?

  • Neznáte jméno ani e-mailovou adresu odesílatele?
  • Nabízí vám adresát e-mailu zisk velkých peněz, ale nejprve po vás žádá zaslání manipulačního poplatku?
  • Vyhráli jste v loterii případně jiné soutěži?
  • Jste vyzvání, pod různými záminkami, k zadání citlivých osobních údajů jako je bankovní účet, číslo kreditní karty, přihlašovacích údajů nebo hesla?
  • Je e-mail psán v cizím jazyce, typicky anglicky, nebo zlámanou češtinou, která je výsledkem automatického překladače a obsahuje výrazy typu drahoušek zákazník?
  • Vybízí vás e-mail ke stažení softwaru zdarma?
  • V obsahu e-mailu na vás čeká "neodolatelná" nabídka na nákup viagry, šperků nebo softwaru?

 

Pokud jste na většinu otázek odpověděli ano, jedná se s nejvyšší pravděpodobností o nevyžádaný e-mail, který byl vytvořen s cílem okrást důvěřivé uživatele nebo získat kontrolu nad vaším počítačem. Na takový e-mail neodpovídejte, nestahujte přiložené přílohy ani neklikejte na odkazy v něm obsažené. Místo toho takovou zprávu označte ve vašem poštovním klientovi nebo webovém rozhraní e-mailu jako spam.
 

Upozornění

Upozornění:
Mějte na paměti, že banka, poskytovatel e-mailu ani jiná důvěryhodná instituce po vás nikdy nebude e-mailem žádat zadání hesla nebo čísla kreditní karty.

 

Štítky: spam, nevyžádaný e-mail

(1 hlasující(ch))
Tento článek se hodil
Tento článek není nic moc

Komentáře (4)

xxx
30.06.2014 15:46:16
Dobrý den,
dneska mi prisel email,ihned sel do Spamů, otevrela jsem jej pres mobil(nechtela jsem to cist na pc),pise se v nem,ze udajne dluzim za vyuzivani produktu jakesi firmy aaabyty, coz je absolutni blbost,udajne jim dluzim 7000kč, pisi,ze jsem vyuzivala produkty z jejich banky,coz rozhodne neni pravda. Dokonce ani nemam svuj ucet,protoze jsem studentka. V emailu mne vybizeji k zaplaceni pozadovane castky, posilaji mi i prilohu,kterou jsem neotevrela-ma nadpis smlouva. Vim urcite,ze jsem si nepujcovala penize. Jde v tomhle pripade o spam?
Jakub
11.01.2017 10:30:27
Dobrý den,
vím, že odpovídám na odkaz staršího data, ale možná odpověď pomůže někomu dalšímu. Ano určitě se jedná o spam, v případě půjčky, nebo dlužné částky, by Vám určitě přišel dopis domů doporučeně. Tímto způsobem nemohou dokázat, že Vám daný email přišel.
BradleyEnano
22.04.2017 05:26:20
OpenVZ — дело [url=https://prohoster.info/vps/ssd-vps]дешевый vds[/url] технологии виртуализации чтобы уровне операционной системы, которая базируется для ядре Linux.
OpenVZ позволяет для одном физическом сервере стремиться [url=https://prohoster.info/vps/ssd-vps]дешевый vds[/url] миллион изолированных копий операционной системы, называемых «виртуальные частные серверы» (Sharp Shrouded Servers, VPS) чистый «виртуальные среды».
Основные отличия OpenVZ сквозь KVM заключается в обман сколько ресурсы предоставленные сообразно тарифу дозволено расширить в круг момент без перезагрузки сервера, а лично же, установк ОС (операционной системы) занимает меньше времени.
MichealSkype
23.04.2017 17:18:59
How to make money on the internet today

Guys, tired of sitting with no money?
I was just a poor student, and now i make 1000$ - 1500$ every day here: [url=http://9binaryoptions.com/uploads/reviews/index.htm] How to earn on the Internet [/url]
It works! Checked. Good luck to all!

[img]http://9binaryoptions.com/uploads/posts/2017-01/binary_options_easy_money.jpg[/img]

Earnings on the Internet from $ 1500 here [url=http://9binaryoptions.com/uploads/reviews/index.htm] How to earn on the Internet [/url]] Start Now!

This method of earnings is available in all countries! These articles will help you:
http://9binaryoptions.com/uploads/reviews/best-way-to-earn-money-from-home.htm
http://9binaryoptions.com/uploads/reviews/ways-of-making-money-from-home.htm [b] ways of making money from home [/b]
[url=http://9binaryoptions.com/uploads/reviews/how-can-i-earn-money-from-internet.htm] how can i earn money from internet [/url]
http://9binaryoptions.com/uploads/reviews/best-way-to-earn-money-at-home.htm [b] best way to earn money at home [/b]
[b] Binary options robot [/b] [url="http://9binaryoptions.com/robot.html"]Binary options robot[/url]
[b] Binary options brokers Review [/b] [url="http://9binaryoptions.com/brokers.html"]http://9binaryoptions.com/brokers.html[/url]
[b] Binary options brokers list [/b] [url="http://9binaryoptions.com/brokers.html"]Binary options brokers list[/url]
Vložit nový komentář

(Upozornění: Komentáře neslouží k řešení požadavků na technickou podporu. Pro kontaktování technické podpory klikněte sem.)

 
Celé jméno:
E-mail:
Komentář:
CAPTCHA ověření 
 
Zadejte text, který je zobrazen na obrázku níže (je to ochrana před roboty). Pokud jste nevidomý uživatel, kontaktujte nás.
captcha